To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Wykonam wszystko sam.

system_atic - Czw 07 Gru, 2017
Temat postu: Wykonam wszystko sam.
Witam tak jak w tytule założyłem sobie cel zbudować pierwszego ebaika w 100% samemu (nie licżąc kilku fachowych podwykonawców).
Wybieram opcje/podzespoły takie z którymi myślę że sobie poradzę. Piszę ten post z prośbą o zweryfikowanie podzespołów/rozwiązań przez "starszych" kolegów.
Mieszkam w kuj-pom - teren płaski. Rowerek Full 26 cali, delikatny. 80% ścieżki, 20% polne. Zasięg 60 km.
1. Bateria Turnigy 5000mAh 4S1P 14.8v 20C - 12s3p.
2. BMS ??? - proszę o poradę - jeśli chodzi o baterie wybieram lipo bo obawiam się że polegnę przy 18650.
3. ładowarka ??? - proszę o poradę.
4. Nine Continent RH2806 (10x6) - na ścieżkach czasami 50 km/h
5. Sterownik KT36/48SVPRL-JL02, 36-48V, 30A (sinus).
Plan jest taki:
Silnik zapleciony plus nowy wolnobieg i łańcuch.
Skrzynka z dibondu wykonam samemu.
bateria - przeraża mnie BMS ale myślę, że dam rade.
Bardzo proszę o uwagi/rady. Z góry dziękuję.

Anonymous - Czw 07 Gru, 2017

Na zdrowie :)
Saku - Czw 07 Gru, 2017

A rame?

Rame zrobisz sam?

Majster - Czw 07 Gru, 2017

Najpierw wykonaj skrzynię, oblicz czy zmieści ci się te 9 baterii Li-Pol. zmieść ile się da. Ja przy konfiguracji 16s3p (12 baterii) przejeżdżam 40km na manetce więc będziesz musiał się mocno pedałować żeby zrobić 60 km ;)
krzychu666 - Czw 07 Gru, 2017

Bierz silnik na kasetę bo wolnobieg DNP z zębatką 11 kosztuje ok.150 zł. a zasilanie rób 16s
Bajoniks - Czw 07 Gru, 2017

Po co Li-Po jak Li-Ion-y w akceptowalnych cenach, a zgrzanie możesz komuś zlecić.
pastek5 - Czw 07 Gru, 2017

Kup gotowca
leszcz - Pią 08 Gru, 2017

Mnie dibond sponiewierał. Odradzam o ile nie masz wprawy w cięciu i klejeniu i NARZĘDZI. Mnie to wielokrotnie przerosło i trwało tygodniami (wieczory) i generowało masę syfu i smrodu. Teraz robiłbym http://ebike.nexun.pl/poj...ie-laminowanie/
Tomas - Pią 08 Gru, 2017

Nie spodziewałbym się że mogą być takie problemy z technologią dibondu. Mi zajęło zrobienie szkieletu skrzynki 30min + wycinanie boczków 30min + klejenie 30min. Z narzędzi potrzebna mini szlifierka w regulowaną głębokością cięcia (lub frezarka ręczna) i wyrzynarka.
klawisz - Pią 08 Gru, 2017

leszcz napisał/a:
Mnie dibond sponiewierał. [...] Teraz robiłbym http://ebike.nexun.pl/poj...ie-laminowanie/


Ale laminowanie wcale nie będzie łatwiejsze, też wymaga zdolności manualnych. Laminowanie to masa trującego zapachu, który utrzymuje się nie tylko na ubraniach, ale i w płucach (czuć go w sobie jeszcze kilka godz. po pracy). Do tego obklejone narzędzia i miejsce pracy i konieczność miejsca z odpowiednią temp. (15 st. C w górę).

Pykacz - Pią 08 Gru, 2017

Bajoniks napisał/a:
Po co Li-Po jak Li-Ion-y w akceptowalnych cenach, a zgrzanie możesz komuś zlecić.


Bo to źródło zasilania jest rewelacyjne ? Jak komuś nie zależy bardzo na mega wielkim wręcz maksymalnym zasięgu jaki da jego "schowek" na aku to moim zdaniem Lip-po jest idealne do takiego zastosowania (trwałość , mały sag, do tego duże moce ze względnie niedużej objętości i masy to niezaprzeczalne atuty Li-po) .

Przemek - Pią 08 Gru, 2017

klawisz napisał/a:
Laminowanie to masa trującego zapachu

poliestrowa śmierdzi latami
a epoksydowa prawie nie, ale jest droższa

system_atic - Sob 09 Gru, 2017

krzychu666 napisał/a:
Bierz silnik na kasetę bo wolnobieg DNP z zębatką 11 kosztuje ok.150 zł. a zasilanie rób 16s


Dzięki za radę zapomniałem o tej zębatce a łańcuch i tak zamierzałem zmienić.

system_atic - Sob 09 Gru, 2017

Majster napisał/a:
Najpierw wykonaj skrzynię, oblicz czy zmieści ci się te 9 baterii Li-Pol. zmieść ile się da. Ja przy konfiguracji 16s3p (12 baterii) przejeżdżam 40km na manetce więc będziesz musiał się mocno pedałować żeby zrobić 60 km ;)



Mam ramę 18,5 full - miejsca nie jest za dużo ale 12 li-po zmieszczę tylko zastanawiam się czy jest sens. Wzorując się na projekcie electra 2600w - http://ebike.nexun.pl/budujemy-elektryka-od-0/ uważam że 9 baterii spełni moje oczekiwania ok 60 km teren płaski chyba że się mylę.

system_atic - Sob 09 Gru, 2017

KUP GOTOWCA

Gotowca nie zamierzam kupować bo wg mnie największa frajda to zbudowanie samemu nawet jeśli nie wyjdzie idealnie :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group