To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Wybór watomierza, Pikacz czy Coulometer z chin.

Scuda - Pon 01 Sty, 2018
Temat postu: Wybór watomierza, Pikacz czy Coulometer z chin.
Mam dylemat jaki watomierz wybrać.
Pierwszy to znany na forum przerobiony Pikacz a drugi to Coulometer z aliexpress.
Ten drugi jest już w zasadzie gotowy do mojej konstrukcji bo ma napiecie zasilania na 80v max i bocznik zewnętrzny.
Coulometer kosztuje 20$ Pikacz wyjdzie więcej bo przed przeróbka kosztuje 20 Euro i jeszcze trzeba przerabiać. Czy warto zrobić pikacza ?
W załączniku dodałem foto tego coulometera.
A i ten drugi wydaje sie bardziej wodoszczelny.

umbur - Pon 01 Sty, 2018

Jeszcze masz watomierz od michal214
Scuda - Pon 01 Sty, 2018

Z ostatniego postu w dziale sprzedam wynika ze jest wstrzymana sprzedaż.
umbur - Pon 01 Sty, 2018

Scuda napisał/a:
Z ostatniego postu w dziale sprzedam wynika ze jest wstrzymana sprzedaż.

Nie sądzę. Napisz mu na priv. Ostatnio brałem od niego.

Mitar - Wto 02 Sty, 2018

Michal214 nie jest mistrzem marketingu ;) Wal do niego na priv.

Jak nie chcesz się bawić to kup albo ten chiński albo jak masz większy budżet to do razu ten od Michała.

Ja miałem oba i z obu byłem zadowolony, oczywiście ten od Michała zagościł u mnie na stałe już w 2 rowerach.

ajs - Wto 02 Sty, 2018

Testowałem Pikacza, Cycle Analyst, Adaptto ale EV computer (użytkownik ArturGrzela)dla mnie jest najlepszy :)
Elektrotonus - Śro 10 Sty, 2018

Mam ten Chiński.Działa ale w mojej instalacji mam BMS z osobnym port ładowania i zasilania sterownika. Przez to jak napięcie spadnie poniżej ustawionego minimum jako umowne zero procent baterii to już tak zostaje. Jednak ze tę cenę się opłaca. Tylko ten mały w dzień tak sobie jest czytelny.
Mitar - Czw 11 Sty, 2018

Nie wiem czy o tych samych polach mówimy ale ja w swoim BMS zdaje się połączyłem te 2 pola (-P i -C) przez bocznik jak ktoś radził i dzięki temu miałem na tym watomierzu rozładowanie i ładowanie do 100%.

Co do widoczności to mi osobiście się go dobrze odczytywało i w słońcu i w nocy.

Ja się zdecydowałem ostatecznie na watomierz od michała bo mogłem sobie go przeprogramować i ustawić takie wartości na 1 ekranie jak chciałem.

Yin - Wto 06 Lut, 2018

Przyszedł mi właśnie coulometer na 50A - w międzyczasie zmieniła się koncepcja i sterownik z 45A został zmieniony na 75A - pytanie - czy coulometer w wersji 50A wytrzyma te 75A czy nastawić się na kupno wersji 80A? Mogę dać jakiś radiator albo nawet wentylatorek na bocznik.

Druga sprawa - jak zabezpieczać bocznik - wystarczy koszulka termo? Mogę go wpakować do wnętrza skrzynki z baterią czy grzeje się na tyle mocno że raczej trzeba go dać za wewnątrz?

Elektrotonus - Śro 07 Lut, 2018

Ja swój profilaktycznie wyposażyłem w mini radiator, tylko u mnie 30A to max. Całość jest w koszulce termokurczliwej grubszej. Bocznik max obsługuje do 50A więc ja bym sie zasanawiał nad kupnem wersji 100 A. Masz w załączniku instrukcje w pdf.
Yin - Śro 07 Lut, 2018

No właśnie w mojej instrukcji jest dopuszczalny prąd max 75A - nie wiem czy nie interpretować tego jako chwilowy. Z drugiej strony na boczniku jest nadruk 72A max.
Elektrotonus - Czw 08 Lut, 2018

Podeślij foto instrukcji oraz miejsca gdzie napisali na płytce drukowanej. Jeśli nawet 75 A max to przy sterowniku 80A taki prąd będzie bardzo rzadko, praktycznie przy ruszaniu pod górkę.
Yin - Czw 08 Lut, 2018

Proszę: https://photos.app.goo.gl/OLpo4kb561MSvYVx1

Generalnie dam mu radiator i wpakuję do koszulki termo, po paru delikatnych jazdach zobaczymy na ile się grzeje..

ICE - Czw 08 Lut, 2018

Potwierdzam u mnie na wersji 50A są takie same oznaczenia 72A na płytce i 75A w instrukcji.
Yin - Czw 08 Lut, 2018

O a jak z grzaniem się bocznika? Z jakim sterownikiem jeździsz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group