To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Wybór watomierza, Pikacz czy Coulometer z chin.

Yin - Sob 17 Lut, 2018

Odpowiem sam sobie - dziś się przejechałem z cyfrowym termometrem na boczniku, z dodanym chłodzeniem po zewnętrznej stronie z wykonanym małego miedzianego radiatora. Temperatura na zewnątrz +4c temperatura na boczniku +25c ( jak w mieszkaniu) w czasie jazdy spadła do +11c i na tym poziomie się utrzymywała. Do konkretnych testów trzeba poczekać na upały :)

Nie wiem tylko czy poprawnie skalibrowałem coulometr bo o ile pokazywał poprawnie napięcie i pobór to % pasek naładowania ani ilość AH nie spadała. Co zrobiłem źle?

Edit: dobra już wiem, ostatnio jeździłem na 16s a dziś na 20s i nie przestawiłem wartości :)

KrzysiekEV - Sob 17 Lut, 2018

Trzeba dobrze ustawić Min V i Max V to bo są napięcia przy których automatycznie się
resetuje % akku i Ah .
Max V - resetuje wskażnik Ah na 100% , Min V na 0%.
Ja mam je tak ustawione żeby nigdy nie załapały bo ładuje przez TK15 i samo dodaje Ah tyle ile ładowarka wpompuje (ekran pulsuje).
Mój egzemplarz ma wadę , jak prąd spadnie poniżej 30mA to wskaźnik się usypia na amen i nie reaguje jak prąd płynie.
Ale sam sterownik , przetworniczka swoje bierze w spoczynku i nie ma szans się uśpić.

Yin - Sob 17 Lut, 2018

Zauważyłem wcześniej w instrukcji i właśnie od jakiegoś czasu go ładuję. Fajnie że potwierdziłeś miganie ekranu bo myślałem że to tylko u mnie. Przestawiłem całość na 20s, jutro zrobię jazdę testową jak pogoda dopisze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group