To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Koła BLDC 6,5" od hoverboarda - Pomysły/Pytania

Banan - Wto 23 Sty, 2018

Filmik przedstawia pierwsze próby sterownika. Szacuję moc ciągłą 350W. Przy zimnym sterowniku przeciążalność powinna sięgać 2-3x na około minutę. Kontroler projektowałem głównie na moc ciągłą i powinien wytrzymywać krótkie przeregulowania 40% przy nagrzanym sterowniku. Nie planowałem testowania na przeciążeniach, ale myślę, że dobiję do tylu do ilu zasilacz mi pozwoli.
obecnie składam drugi komplet i chciałbym, zęby sterowniki na hamowni się po siłowały. Przy 350W tranzystory są dość gorące wg. pomiaru 50 stopni, ale da się dotknąć. Urwała mi się nóżka od KTY i muszę zamówić więc tym czasowo odpuszczam katowanie powyżej 350W.
Jak na razie do wiosny za cel obrałem sobie opracowanie sterownika nadrzędnego oraz ukończenia softu. Obecnie pracuję w wolnych chwilach nad FOC'em, planuję dodać opcję FieldWeaking'u i nadmodulacji, aby rozwijać większe prędkości. Sterowanie jest bezczujnikowe i czasem problemy są ze startem więc może skończy się na hybrydzie "HALLBLDC startup->FOC"
Dziś porobiłem jeszcze testy to przy 350W silnika nie da się dotknąć. Przy prądzie fazowym około 13Arms silnik nagrzewa się do 80 stopni, sterownik ma temperaturę poniżej 60 stopni. Pomiar robiłem pirometrem, któremu średnio ufam.
A ogólny cel projektu to 4-silnikowa e-deskorolka.

pepelito - Śro 24 Sty, 2018

Silnika na obudowie ma 80st?? :roll: U mnie gdy czujnik wewnątrz wskazywał 110st, to obudowa miała z 50st, tyle ze wiatr chłodził
Banan - Śro 24 Sty, 2018

Też 350W testowałeś?
lobudek - Śro 24 Sty, 2018

https://www.youtube.com/watch?v=CKZ2kTZscqA
Anonymous - Śro 24 Sty, 2018

Na luzie, to może i zapiernicza, ale pod obciążeniem? Druga sprawa nadal pozostaje problem hamowania.
Rysiekkk - Wto 30 Sty, 2018

dotarł sterownik bldc
36/48V
350W
18 +/- 1A
Oczywiście wtyczki opisane krzakami :lol:

dobrze to podpisałem ? :oops:
jak najprościej zrobić wyłącznik / włącznik zasilania ?
Mam zwykłą manetkę kciukową. Stacyjki nie ma i nie będzie.

Anonymous - Wto 30 Sty, 2018

Zasilanie włączasz cienkim czerwonym z wiązki zasilania. Jeśli chcesz całkowicie zdejmować napięcie, to może użyj zwykłego bezpiecznika typu S o odpowiednim prądzie.
Dwa białe od dołu, to najprawdopodobniej przewody od samonauki, czerwone wtyczki, to alarm, a to na samym dole, to pewnikiem PAS.

tas - Wto 30 Sty, 2018

na telefonie masz google translator, on Ci to przetłumaczy jeśli skierujesz kamerę na tą kartkę
Rysiekkk - Śro 07 Lut, 2018

zeeltom napisał/a:
Zasilanie włączasz cienkim czerwonym z wiązki zasilania

wystarczy ten cienki czerwony przerwać np. zwykłym włącznikiem hermetycznym ON/OFF 12V ? :oops:

zeeltom napisał/a:
Dwa białe od dołu, to najprawdopodobniej przewody od samonauki

zgadza się

Na stole koło/silnik odpalone (testowo na ~45V) i wydaje mi się, że kręci się sporo wolniej niż to co widziałem na waszych i nie tylko filmikach :roll:
na manetce płynnie się napędza i zwalnia ale prędkość max jest hmmm niska :roll:

W czym może tkwić problem ?

Anonymous - Śro 07 Lut, 2018

Może tylko ci się zdaje, że wolniej.
Takim małym przełącznikiem możesz spokojnie załączać kontroler po cienkim przewodzie.

Anonymous - Śro 07 Lut, 2018

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na filmie przedstawiającym zaplot większego koła do tego silnika.
W ten sposób można zapleść chyba każde koło każdą długością szprychy, nie trzeba nic obliczać na kalkulatorze ;)

Rysiekkk - Czw 08 Lut, 2018

tas napisał/a:
na telefonie masz google translator, on Ci to przetłumaczy jeśli skierujesz kamerę na tą kartkę

MEGA ! dzięki !
rewelacja tłumaczenie chińskich krzaków :cool:
zeeltom napisał/a:
Może tylko ci się zdaje, że wolniej.

4-ta wtyczka od dołu (3 przewody) to jest 3 Variable SPEED :mrgreen:

Wyczytałem, że:
- K1 do masy to I speed,
- masa nie zwarta to II speed,
- K2 do masy to III speed.

Może na III speed będzie odpowiedni speed :lol:

JerzyZ - Czw 08 Lut, 2018

Rysiekkk napisał/a:
tas napisał/a:
na telefonie masz google translator, on Ci to przetłumaczy jeśli skierujesz kamerę na tą kartkę
MEGA ! dzięki! rewelacja tłumaczenie chińskich krzaków :cool:
A czy można prosić o to tłumaczenie?
Anonymous - Czw 08 Lut, 2018

googla nie masz? :D
JerzyZ - Czw 08 Lut, 2018

zeeltom napisał/a:
googla nie masz? :D
Ano nie mam (w telefonie). A komputerowy obrazka nie chce tłumaczyć :cry:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group