To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - test

NaczelnyFilozof - Śro 03 Sty, 2018
Temat postu: test
http://kartarowerowa.net.pl/

Nie no, miejscami myślałem że nie dam rady :mrgreen: Ale ufff 92% znaczy mogę jeździć na rowerze razem z innymi dzieciakami :mrgreen:

umbur - Śro 03 Sty, 2018

Z tym, że nie trzeba przeprowadzać roweru przez pasy mnie zaskoczyło, reszta OK. :smile:
Stanek271 - Pon 08 Sty, 2018

Bardzo fajne testy?
przenikanie - Pon 15 Sty, 2018

umbur napisał/a:
Z tym, że nie trzeba przeprowadzać roweru przez pasy mnie zaskoczyło, reszta OK. :smile:

Bo nie trzeba.
Ja zresztą mam trajkę i to już trajkowców w ogóle nie dotyczy. Mam zsiadać i prowadzić trajkę przez pasy?
Policja jest zresztą tak samo zdezorientowana przepisami jak rowerzyści, a zwłaszcza e-rowerzyści. Ostatnio jechałem trasą Łódź-Brzeziny i policjanci mnie zatrzymali dla sportu chyba, bo jak zobaczyłem radiowóz to zwolniłem z 60 do 25. Męczyli się i jechali za mną 5 km. W końcu depnęli na pedał gazu, wyprzedzili, koguty i na pobocze. Zabrali mi kwadrans. Głównie to wypytywali o cenę, gdzie kupić, jaki model wybrać. Na co zwracać uwagę. Skąd taki dziwny rower na trzech kołach. Ile ma mocy silnik. Jaka bateria najlepsza. Nudziło się chłopakom?
E-rowery to jednak dla nich wciąż czarna magia. I tak trzymać :)

Adam Wysokiński - Pon 15 Sty, 2018

Cytat:

umbur napisał/a:
Z tym, że nie trzeba przeprowadzać roweru przez pasy mnie zaskoczyło, reszta OK.

Bo nie trzeba.

Możesz kolego podać podstawę prawną?

sietaz - Pon 15 Sty, 2018

Też bym chciał wiedzieć kiedy to się niby zmieniło
matys - Pon 15 Sty, 2018

Też mi się wydaje, że nie można przejeżdżać, takie coś znalazłem:

Cytat:
Przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych jest zabronione. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu, jeśli chce je przekroczyć. Żaden pojazd, a rower także jest pojazdem, nie ma prawa przejechać po pasach. Rower należy przeprowadzić. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wzdłuż przejścia wyznaczona jest ścieżka rowerowa.


Jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych innym pojazdem niż pojazd silnikowy to wykroczenie klasyfikowane w kodeksie wykroczeń w art 90 lub 97 i może się zakończyć mandatem karnym w wysokości 100 zł. - Chodzi o to, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, kierowca spodziewa się pieszego idącego średnio z prędkością 3-4 km/h, - mówi st. asp. Zbigniew Przyborowski z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu. - Dlatego może być zaskoczony, kiedy wjedzie rowerzysta osiągający prędkość np. 14-18 km/h, a więc kilka razy większą od osoby pieszej.
Pamiętajmy jednak, że wjeżdżając na przejście dla pieszych, możemy być też zaskoczeniem dla samych pieszych. Często nie spodziewają się oni tego, że niespodziewanie ktoś może z dużą prędkością przejechać obok nich. Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i może dojść do wypadku.


podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Anonymous - Pon 15 Sty, 2018

"Jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych innym pojazdem niż pojazd silnikowy to wykroczenie klasyfikowane w kodeksie wykroczeń w art 90 lub 97 i może się zakończyć mandatem karnym w wysokości 100 zł."
No to rowerem, hulajnogą itp, po chodniku nie można jeździć, bo to nie pojazd silnikowy. Z interpretacji powyższej wynika, że samochodem, czy motocyklem można jeździć po chodnikach i pasach ;)

umbur - Pon 15 Sty, 2018

Adam Wysokiński napisał/a:
Cytat:

umbur napisał/a:
Z tym, że nie trzeba przeprowadzać roweru przez pasy mnie zaskoczyło, reszta OK.

Bo nie trzeba.

Możesz kolego podać podstawę prawną?

Nie szukałem. Po prostu rozwiązywałem test, który kolega podlinkował i odpowiedzią dobrą było przejechanie na rowerze przez pasy.

Anonymous - Pon 15 Sty, 2018

Testy też się mogą mylić. A w zasadzie ci, którzy je układali.
tkoko - Pon 15 Sty, 2018

zeeltom napisał/a:
Testy też się mogą mylić. A w zasadzie ci, którzy je układali.


Test ma prawidłową odpowiedź, pomylił się Umbur :lol:

Anonymous - Pon 15 Sty, 2018

Tak szczerze, to nie kumam, oba obrazki są jednakowe.
matys - Pon 15 Sty, 2018

Bo one są jednakowe, z tym że na obrazku po prawej stronie komputer zaznaczył prawidłową odpowiedź zielonym 'ptaszkiem' :smile:
madejp - Pon 15 Sty, 2018

Znajdź *6* szczegółów, którym różnią się dwa obrazki. :grin:

Wszystkie różnice znajdują się w części opisowej, a najważniejszą jest "ptaszek" potwierdzający prawidłową odpowiedź. :)

umbur - Pon 15 Sty, 2018

tkoko napisał/a:
zeeltom napisał/a:
Testy też się mogą mylić. A w zasadzie ci, którzy je układali.


Test ma prawidłową odpowiedź, pomylił się Umbur :lol:
Obrazek

Miałem tak samo zaznaczone i wyskoczyło mi, że to błędna odpowiedź. :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group