To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Smart elektryczny

Arbiter - Pon 04 Paź, 2010
Temat postu: Smart elektryczny
Przyśniło mi się, że chciałbym mieć smarta EV do jazdy po mieście. Jak sądzicie, ile trzeba by przygotować PLN na konwersję? Karoserię szacuję, że za 6 tyś dałbym radę kupić. A cała reszta?

Interesowało by mnie rozwiązanie w którym jakaś firma/ktoś przerobiłby na zasadzie usługi za odpłatnością - gdyż sam nie mam ani kompetencji ani możliwości technicznych

Anonymous - Wto 05 Paź, 2010

Ze wzgledu na gabaryty samochodu pewnikiem najlepsze by były akumulatory LiFePo4, ale to nie będzie tanie rozwiązanie. Wszystko zależy od tego, jakie parametry jazdy i zasięgi przewidujesz. ;)
Arbiter - Wto 05 Paź, 2010

Do miasta - więc zeby wyciągał ze 60kmh i przejeżdżał z 50km
rarek - Wto 05 Paź, 2010

Juz chyba widzialem reklame jednej firmy, ktora ma smarta przerobionego na EV
Anonymous - Śro 06 Paź, 2010

Autko lekkie, założenia nie są jakieś desperackie, więc nie powinno to być bardzo drogie. Nie licząc robocizny ceny silników i akumulatorów w tym przypadku nie powinny być astronomiczne, ale tak ze 20 koła będzie kosztować. W przypadku tego autka pomyślałbym o silnikach w kołach na tył. Po wyjęciu spalinówki będzie dużo miejsca na akusy.
rarek - Śro 06 Paź, 2010

pojemnosc aku 200Wh/km bedzie wystarczajace czyli
dla roznych od Pb 10kWh
dla Pb 22kWh
motor 6-8kW proponuje

Silniki w kołach ładne rozwiązanie, a można to już w jakiś rozsądnych pieniądzach nabyć?

Anonymous - Śro 06 Paź, 2010

Są takowe i chyba nawet nie tak tragicznie drogo. Biorąc pod uwagę, że nie trzeba silnika pasować do skrzyni itp. to chyba lepsze rozwiązanie. Ktoś tu pisał o silnikach w kole 4 kW do motocykla. Można dostosować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group