To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - elektryfikacja Authora - czyli rower na dojazdy do pracy

pawel_niki - Nie 21 Sty, 2018

Wczoraj testowo zaplotłem silnik, podłączyłem sterownik i wszystko uruchomiłem używając ładowarki jako zasilacza testowego. Na szczęście wszystko działa jak należy i już wiem do czego służą poszczególne przewody:
- żółto czarny kabel okazał się zasilaniem świateł po włączeniu na wyświetlaczu daje pełne napięcie ze źródła prądu.
- czarno niebieski to tempomat
- hamulce mają 3 przewody by móc używać sensorów z czujnikami halla.

Z minusów dopiero teraz zorientowałem się że mój rower miał jednak 8 przerzutek z tyłu a nie 7 jak mi się wydawało, więc muszę wymienić wolnobieg w silniku- niestety klucz do wolnobiegu nie wchodzi na oś m14 i będę musiał go przerobić...

djmarcin56 - Pon 22 Sty, 2018

pawel_niki napisał/a:
Wczoraj testowo zaplotłem silnik, podłączyłem sterownik i wszystko uruchomiłem używając ładowarki jako zasilacza testowego. Na szczęście wszystko działa jak należy i już wiem do czego służą poszczególne przewody:
- żółto czarny kabel okazał się zasilaniem świateł po włączeniu na wyświetlaczu daje pełne napięcie ze źródła prądu.
- czarno niebieski to tempomat
- hamulce mają 3 przewody by móc używać sensorów z czujnikami halla.


Uważaj na to sailanie świateł co tam podłączasz bo zaraz zjarasz tą malą płytkę w sterowniku, ja tam dałem około 10w poboru i po dłuższej chwili zaśmierdziało o przestało działać, jak otworzylem to płytka spalona i przewód żółty w miejscu styku z płytką przypalony. Także max 5W jak potem gdzieś znalazłem.

Rozwiń myśl o tych hamulcach z czujników halla...że niby jak? bo tez mam 3 przewody ale podłączone tylko 2 do czujników przy klamce normalnie.

pawel_niki - Pon 22 Sty, 2018

chciałem tam zamontować właśnie konwerter dc-dc i zasilać zwykłe lampki rowerowe i jedną 10W, ale obawiam się że jak to takie słabe to może nie wytrzymać.
Chodziło mi o takie czujniki

fajna rzecz jak ktoś ma klamkomanetki jak ja i nie chce się ich pozbywać

djmarcin56 - Pon 22 Sty, 2018

Przetwornice jak chcesz to tylko wprost pod aku a nie pod takie wyprowadzenia, tam to się daje lampkę z przetorniczką już wbudowaną czy coś, ja mam taką i przy napięciu około 40v było 10 wat i sie zjarało.

To co wkleiłeś od hamulca to na linke to łeeee już myślałem, że jakoś idzie czujniki z klamek zastąpić.

pawel_niki - Pon 22 Sty, 2018

jako że podoba mi się idea sterowania wszystkim przez wyświetlacz, to po prostu będę musiał zamontować przekaźnik uruchamiany własnie przez ten przewód - tam napięcia są znikome
pawel_niki - Czw 01 Lut, 2018

Dotarło trochę części - silnik ma wymieniony wolnobieg na 8 rzędowy z 7 (trzeba było rozwiercić klucz na oś m14), został też zapleciony, potrzebuje tylko wycentrowania.


Odebrałem też plastikowy koszyk 13*5 i komplet blaszek do zgrzewania, niestety w międzyczasie stwierdziłem że będę robił większy pakiet 13*7 więc ten zestaw mam do sprzedania (póki co nie mam jak go wystawić tutaj na forum.)




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group