To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Problem z termokurczem

Wojtas82 - Pon 15 Sty, 2018
Temat postu: Problem z termokurczem
Robię baterię trójkątną. Mam 3 rozmiary termokurcza. Największy się ładnie zaklinował i trzyma natomiast dwa mniejsze, które montuję w miarę zmniejszania się trójkąta zsuwają się po skurczeniu. Nie mogę znaleźć patentu na to.


Widać tutaj miejsca gdzie skleiłem taśmą izolacyjną ale nie podoba mi się to. Myślałem podkleić taśmą dwustronna przed założeniem termokurcza ale z czasem taśma puści więc też tak sobie.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
Dzięki!

Adam Wysokiński - Pon 15 Sty, 2018

Ja czasem na przewód przed zaciskaniem daję trochę cjanoakrylu ( kropelka czy podobne). Działa dobrze na przewodzie. Tutaj myślę że też się sprawdzi. Dałbym tylko raczej po zaciśnięciu nieco po odchyleniu termokurcza bo grzanie sporego akumulatora trochę trwa i klej mógłby się utwardzić przedwcześnie.
Joki - Wto 16 Sty, 2018

Wojtas82 napisał/a:
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Dałbym przed zaciśnięciem nieco FixAll Soudal-a. Jest trwale elastyczny co daje mu przewagę nad cyjanoakrylem. Tylko trzeba przyłapać taśmą bo długo wiąże.

Bzyk - Wto 16 Sty, 2018

Czasami daje gorący klej, potem naciagam koszulke termokurczliwa i grzeje, koszulka sie opkurcza a klej jeszcze sie roztapia i wszystko sie razem skleja. Moze tu tez zadziała.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group