To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Giant box one

SebaEVbig - Wto 16 Sty, 2018
Temat postu: Giant box one
Witam wszystkich. Juz jakis czas temu zacząłem przymiarki do budowy. Będę w tym temacie zamieszczał postęp prac i będę zadawal pytania odnosnie wielu zagadek odnośnie budowy. Plan jaki mam to zasięg około 80 kilometrów zaś prędkość max wynosic powinna około 50 km/h. Bateria 16s10p. Ogniwa samsung 29E 2.9Ah, do 5A obciążenia. Sterownik od pana Tas_a ten sinus 45A. Silnik mniejszy brat dużego mxusa 1500W od P. Sietaz_a. Dla obu Panów ogromne podziękowania za dzielenie się wiedzą i za części które można od nich nabyć. Koła będą motocyklowe przód 21 cali tył 19. Mam już oponę na przód i jest to michelin trial competition. Na tył kenda k262 o ile nie zaproponujecie jakiejś lepszej. Na chwilę obecna chcę połączyć obręcz przednią z piastą rowerową na oś 9mm. Szprychy od maxev te motorowerowe 3.4mm z tym że nyple prawie przelatują przez otwór w obręczy.
Dać podkladki??

Bajoniks - Śro 17 Sty, 2018
Temat postu: Re: Giant box one
SebaEVbig napisał/a:
Koła będą motocyklowe przód 21 cali ...


Dlaczego na przód felga motocyklowa?
Przy silniku 1500W nie ma potrzeba dociążać przodu :mrgreen:

ICE - Śro 17 Sty, 2018

SebaEVbig, moim zdaniem jeżeli nie stosujesz z przodu amortyzatora z motoru to lepiej na przód zastosować dobrą felgę rowerową. Zgodnie z informacją od TAS-a:

"Odradzamy stosowanie motocyklowych obręczy w przednim kole. Nie zwiększają one bezpieczeństwa jazdy (koła rowerowe nawet w ciężkich maszynach leśnych są aż nadto wytrzymałe), a w skutek dużej bezwładności znacząco obniżają moment obrotowy i przyczyniają się do dodatkowego nadmiernego grzania się silników."

tas - Śro 17 Sty, 2018

dopisałbym jeszcze, że z powodu dużej twardości gumy koło takie ma o wiele mniejszą przyczepność co powoduje dodatkowe niebezpieczeństwa.
SebaEVbig - Śro 17 Sty, 2018

Kolo buduję z myślą o przyszłości. To pierwsza konstrukcja a kiedyś zmienię ramę na falcona i będę budował coś ala motocykl tyle że z funkcją pedałowania. Kupię wtedy silnik qs i bedzie nadal to kozacko wyglądać. Obręcz tył to 1.85 x 19 i już leci do Sietaza. A obręcz przod to takasago 21 x 1.4 i opona michelin 2.75. Juz wydalem kase na to także nie zrezygnuje z tego chyba że się z kimś z forum wymienię na koło rowerowe. Ale szczerze to bardzo mi to się podoba.

To proszę o podpowiedź jak połączyć obręcz moto z piastą rowerową. No i jaka Piasta najlepsza.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group