To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hulajnoga elektryczna - Przeróbka hulajnogi RAZOR E100 PC

Anonymous - Pon 29 Sty, 2018

Domówiłem oryginalne podwozie, będzie łatwiej wykorzystać całe mocowanie, bez niepotrzebnego rzeźbienia. Sprzedawca ma całe podwozie za 39 zł, więc chyba nie warto kombinować. Wytnie się z niego co potrzeba i będzie bezproblemowe mocowanie kółek ;)
Anonymous - Śro 31 Sty, 2018

Zmajstrowałem układ na mostkach do hamowania silników. Jak to zmontuję, to dam znać jakie są efekty.






Anonymous - Czw 01 Lut, 2018

Rewelacji nie ma, ale zawsze to lepsze, niż nic. Zwolni na pewno. Im większe obroty, tym większa siła hamowania. Mam jeszcze hamulec mechaniczny na przednie koło, to razem powinno być OK.



Na filmie powiedziałem "przekaźników", pomyłka, tam jest tylko jeden przekaźnik ;)

Anonymous - Czw 01 Lut, 2018

Sprawdziłem jeszcze na zwartych przewodach, bez mostków. Hamowanie jest dużo mocniejsze, niż z mostkami. Może warto pomyśleć nad zwieraniem przewodów bezpośrednio. Ale to sprawdzę już na jeżdżącym pojeździe.

Znalazłem podwójne przekaźniki 12V 35A na stykach. Po 16 zeta. Dwie sztuki załatwią sprawę zwierania faz.

lobudek - Czw 01 Lut, 2018

Czekamy :) .
madejp - Czw 01 Lut, 2018

Zeltom, im mniejszy opór w układzie, tym większa siła hamowania. Więc im bardziej komplikujesz układ hamowania, to najprawdopodobniej dodajesz rezystancję. Ale mostek to są w praktyce 2 diody w szeregu, więc jest spory spadek napięcia, ale stały. Różnica będzie istotna przy małych prędkościach, ale z im większej prędkości będziesz hamował, tym różnica będzie mniej odczuwalna.
Anonymous - Czw 01 Lut, 2018

Dojechało podwozie. Teraz trzeba wyciąć, co potrzebne i działać ;)






gienek333 - Czw 01 Lut, 2018

Jeżeli chodzi o hamowanie, to jak dasz mostek, to przy małej prędkości hamowania nie ma. Przekaźnik R15 ma "tylko" 10A, ale styki pewnie ze cztery razy większe niż te przekaźniki "35A". Jak dasz termistory, to nie będzie takiego "szarpnięcia" przy hamowaniu.
Anonymous - Czw 01 Lut, 2018

Przy małej prędkości mogę hamować na Flinstona ;) Zresztą jest hamulec mechaniczny na przednie koło, to z małej prędkości też się zatrzyma ;) . Powoli ruszam z robotą, więc niedługo sprawdzę ten wynalazek.
Anonymous - Pią 02 Lut, 2018

Trochę podgoniłem robotę ;)
























lobudek - Pią 02 Lut, 2018

zeeltom, jest dobrze. Ciekaw jestem co tego będzie :wink:
Jaką baterię planujesz tam wsadzić?

Anonymous - Pią 02 Lut, 2018

Jakiś li-ion 36V. Na razie muszę powalczyć z resztą ;)
Chciałem dospawać kawałek rurki pod sztycę siodełka. Wyciąłem z innego, starego roweru, ale nie udało mi się tego dobrze przyspawać i wyciąłem. Przy okazji znalazłem poszukiwany wcześniej profil aluminiowy 50x50x2,5 mm w czeluściach mojego złomowiska :D Przyda się do dwóch pozostałych silników. Szkoda, że do takiej akcji trzeba wsadzać dwa kontrolery. Koszty niepotrzebnie rosną.

lobudek - Pią 02 Lut, 2018

2 kontrolery z ali to jakieś 25-30USD więc tragedii nie ma ;) . Pomyśl o aku 13S, bo na 10S zbyt szybkie te kółka nie są.
Anonymous - Sob 03 Lut, 2018

To nie będzie wyścigówka ;) Jak się rozpędzi do 20 km/h, to wystarczy. 30$ to 100 zł, za które można kupić całe oświetlenie, klakson, migacze i inne wynalazki. Dla mnie, to jest różnica ;)
lobudek - Sob 03 Lut, 2018

Na 10S może być problem z osiągnięciem 20km/h. Wyciąga ok. 17-18km/h na pełnym aku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group