To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Katowice

Anonymous - Pon 11 Paź, 2010
Temat postu: Katowice
Zapraszam do dyskusji :mrgreen:
toft - Pon 11 Paź, 2010

Dziekuje za załozenie kącika Śląskiego:)
Zbyszek Kopeć - Pon 11 Paź, 2010

Na Śląsku jest najwięcej różnych EV.
Jeszcze za zgniłej komuny tam sprzedawali elektryczne skuterki (motorowery) SIMSON z dawnego NRD, reszta Polski nie miała o tym pojęcia, ja się dowiedziałem przypadkowo, ale kiedyś nie było internetu ani telefonów.

tomasz_kombi - Pon 11 Paź, 2010

Oczywiście dopisuję się do listy.
(a o tych Simsonach to faktycznie nie wiedziałem :) . Ciekawe czy byłaby szansa coś u kogoś "wykopać" z garażu i poddać renowacji ;) ).

Anonymous - Pią 22 Paź, 2010

osoby z Bytomia i okolic zapraszam na zajęcia pozalekcyjne
najbliższy planowany temat z napedów elektrycznych to elektryfikacja pojazdu ze skrzynią z 126p tak by był w pełni automatyczny.
najtrudniejszy temat czyli sterownik nadrzędny napędu będzie zamówiony na zewnątrz ale będzie można obserwować testy. a poza tym jest kilka ciekawych tematów z mechaniki przy tej przeróbce .

tomasz_kombi - Pią 22 Paź, 2010

Jakiś termin i godzina są już ustalone ?
Anonymous - Pią 22 Paź, 2010

pory zajeć dostosowuję do zainteresowanych
rs232 - Sob 13 Lis, 2010

Mozna prosic wiecej informacji na temat tych zajec ??
Anonymous - Sob 13 Lis, 2010

tak , tylko proszę sprecyzować pytanie. ogólny kierunek działań jest opisany na stronie
rs232 - Pon 15 Lis, 2010

dobrze dzialania sa opisane na stronie ale kiedy sa organizowane spotkania bo tego tam nie ma :)
Anonymous - Pon 15 Lis, 2010

jak już opisałem uprzednio godziny dostosowuję do zainteresowanych. Jestem dostępny cały tydzień, no może z wyjątkiem sobotnich popołudni.
Szwed - Pon 27 Gru, 2010

RysiekK napisał/a:
elektryfikacja pojazdu ze skrzynią z 126p tak by był w pełni automatyczny.
najtrudniejszy temat czyli sterownik nadrzędny napędu będzie zamówiony na zewnątrz

Można coś więcej na ten temat?
Pytam, bo kilka lat temu zbudowałem i oprogramowałem sterownik, który sterował 2 silnikami przełączającymi biegi w zwykłej skrzyni.
Skrzynia była chyba od syrenki, silniki od wycieraczek z jakiegoś tam auta, dodatkowo czujniki położeń na silnikach.
Powstała z tego skrzynia sekwencyjna (przyciski (+), (-), wyświetlacz biegów), umożliwiała także redukcję np z 4 na 2 od razu. Zmiana biegów była bardzo szybka, myślę że równorzędna czasowo z dobrze wyszkolonym kierowcą.
Nawet to działało i do dziś pewnie poniewiera się gdzieś na Polibudzie Opolskiej (bo dla nich to robiłem).

Do jakiejś elektryfikacji autka też chętnie przyłożyłbym moje łapki :mrgreen:

Anonymous - Pon 27 Gru, 2010

chodzi również o to to by uzupełnić ta funkcję o której piszesz (jak rozumiem sterowania widełkami skrzyni i sprzęgłem ) , synchronizacją elektroniczną celem eliminacji sprzęgła, no i przy okazji jeszcze odzysku przy hamowaniu silnika i skrócenia czasu zmiany biegu.
na dalszym etapie (w bogatszych wersjach ) o podejmowanie przez komputer decyzji o momencie zmiany biegu wg mapy sprawnosci
idea jest więc banalnie prosta, diabeł tkwi w szczegółach czyli w doświadczalnym dostrajaniu całości

Profess - Pią 27 Maj, 2011

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
jestem tu po raz pierwszy i właśnie szukałem forum, osób, firm z okolic Śląska, które interesują się tematyką EV. Jestem z branży motoryzacyjnej ale nie jestem specjalistą w kwestii motoryzacji elektrycznej, stąd interesuje mnie kontakt z osobami i firmami, które posiadają wiedzę, doświadczenie, umiejętności w tej dziedzinie oraz są zainteresowane współpracą w kierunku rozwoju EV.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zwolenników elektrycznej motoryzacji.

tomasz_kombi - Pią 27 Maj, 2011

Witaj!

Chyba najbliższą firmą która zajmuje się tą tematyką profesjonalnie jest "Komel".
Oczywiście mniejszych "podmiotów gospodarczych" jak i osób prywatnych jest w okolicy nieco więcej :)
Czy mógłbyś rozwinąć nieco temat i opisać w jakim kierunku chciałbyś iść?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group