To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Kosiarka akumulatorowa

kondzio927 - Wto 23 Sty, 2018

...nie wiesz czy te kosiarki mają jakieś zabezpieczenia w baterii ? czy można ją zasilić z "innego" aku ?
Mariusz_p - Wto 23 Sty, 2018

Bateria ładowana jest w ładowarce osobno więc nie przypuszczam aby kosiara miała jakąś super elektronikę - chociaż podczas koszenie wyczuwa obciążenie silnika i przy gestej trawie wyraźnie przyspiesza. Prostsze modele chyba tego nie mają. Ważna sprawa - przy modelach o wyższym woltażu na stykach baterii nie ma raczej 80V tylko są osobne szeregi zrobione - zapewne ze względów bezpieczeństwa. Bakterii póki co nie rozbierałem, bo nie miałem takiej potrzeby.
Ogólnie jestem super zadowolony z kosiary akumulatorowej.
Dokupując drugi akku można jechać jednym ciągiem cały czas - runtime około 1h, ładowanie 1h. Wymieniasz baterię i jedziesz dalej, a druga się ładuje.
Ładowarka ma wbudowany wentylator, który wysysa powietrze przez baterię przez co chłodzą się ogniwa.
Pobór prądu przez ładowarkę to około 400W więc mniej więcej tyle kosiarka zużywa podczas koszenia.

tomson - Wto 23 Sty, 2018

Ja mam pakiet od kosiarki i urzywam go do napędu hulajnogi bateria ma 36V (10s) i pojemność 7,5Ah
Trzy ogniwa równolegle.bateria jest oczywiście z bms'em .0gniwa sa wysokoprądowe na pcb jest bezpiecznik 60A. Boki baterii gdzie sa blaszki ma przyklejone przekładki termoprzewdzące aby lepiej odprowadzać ciepło na zewnątrz barterii .Bateria ma złaczki andersona prądowe

kondzio927 - Pon 05 Lut, 2018

...no i stało się kupiłem kosiarkę :???:

...oczywiście tak jak myślałem kosiarka ma pewne zabezpieczenie, mianowicie po podłączeniu zasilania oraz uruchomieniu, kosiarka rozłącza po 5 sec. po chwili można ponownie uruchomić ją na kolejne 5 sec.
Ktoś ma jakiś patent co by oszukać sterowniczek kosiarki ?



gienek333 - Pon 05 Lut, 2018

Może masz słabą baterię i wyłącza, bo siada zasilanie. Silnik jest szczotkowy, więc można na "żywca" podpiąć pod aku, albo przez softstart.
Anonymous - Wto 06 Lut, 2018

Nie wiem jak często kosisz ale ja osobiście przy rzadkim koszeniu raczej odradzam elektryczną
kondzio927 - Wto 06 Lut, 2018

blinkblink02 napisał/a:
Nie wiem jak często kosisz ale ja osobiście przy rzadkim koszeniu raczej odradzam elektryczną

No co ty pierwszy na wsi mam taki bajer ! :mrgreen:
No i trzeba promować elektryki w różnej odsłonie :wink:
Batka działająca...
...bez ograniczenia prądu to chyba długo nie podziała, co by bezpośrednio podpiąć batkę...
...ostatecznie sterownik szczotkowy i manetkę kciukową ...

lobudek - Wto 06 Lut, 2018

kondzio927, Jakie podpiąłeś zasilanie? 10S czy może wyższe?
kondzio927 - Wto 06 Lut, 2018

lobudek napisał/a:
kondzio927, Jakie podpiąłeś zasilanie? 10S czy może wyższe?

40v

Rysiekkk - Sob 05 Maj, 2018

kondzio927 napisał/a:
...no i stało się kupiłem kosiarkę :???:
...oczywiście tak jak myślałem kosiarka ma pewne zabezpieczenie, mianowicie po podłączeniu zasilania oraz uruchomieniu, kosiarka rozłącza po 5 sec. po chwili można ponownie uruchomić ją na kolejne 5 sec.
Ktoś ma jakiś patent co by oszukać sterowniczek kosiarki ?

i jak ogarnąłeś temat ?

Arbiter - Sob 05 Maj, 2018

kiedyś miałem kosiarkę elektryczną na silniku BOSCH GPA. Miała podobny sterownik i mniej więcej był to stały PWM który puszczał około 50% tego co szło na silnik z pominięciem sterownika. Przy okazji było to sterowane stykiem niskoprądowym
Rysiekkk - Sob 05 Maj, 2018

a tak bardziej po polsku :lol:

Czy kupując kosiarkę (np. 36V) bez aku - jestem w stanie zasilić ją baterią home made ?
czy w seryjnym aku są jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające podłączenie czegoś innego ?

WojtekErnest - Nie 06 Maj, 2018

Rysiekkk napisał/a:
a tak bardziej po polsku :lol:

Czy kupując kosiarkę (np. 36V) bez aku - jestem w stanie zasilić ją baterią home made ?
czy w seryjnym aku są jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające podłączenie czegoś innego ?

Na pewno nie można uogolniac. W kazdej firmie moze byc inaczej. Ale raczej rzadko spotyka się proste rozwiązanie czyli duze aku z 2 pradowymi stykami. Częściej sa 3 lub 4 styki, które współpracują z elektroniką danej firmy. Kiedys czesciej byl to tylko termistor, ktory mozna dodać ale współcześnie w tak duzych aku jest elektronika, którą trzeba poznać i sprobowac odtworzyć.
Komu sie udalo i z jakim modelem, niech pisze.

Rysiekkk - Nie 06 Maj, 2018

np. QUALCAST 36V

Bateryjka jest tam chyba taka

https://youtu.be/eHynUZ-jER4

WojtekErnest - Nie 06 Maj, 2018

Niby znaczenie 4-ech zlaczy jest opisane. Ale czy przy połączeniu z kosiarką wystarczy tylko plus i minus to nie wiem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group