To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Jakie hamulce na tył?

maniekrox - Wto 23 Sty, 2018
Temat postu: Jakie hamulce na tył?
Witojcie!

Mam pytanie do obeznanych w częściach rowerowych.

Szukam zacisku hamulca hydraulicznego na tył, który będzie WĘŻSZY od Shimano SLX.
Chodzi o to, że mojej konstrukcji nie mam możliwości odsunięcia tarczy hamulcowej od silnika, przez co podczas hamowania powierzchnia hamulca odkształca się na skutek działających w nim ciśnień (coś jak pompowanie balona) i wchodzi w kolizję z pokrywą silnika.

Czy znacie zatem jakieś zaciski, które będą współpracowały z klamką slx, ale będą węższe? Na sile hamowania aż tak mi nie zależy, bo główną robotę robi regen, który jest silniejszy od samych hamulców ;)

Mechano - Wto 23 Sty, 2018

Może coś z niższej linii shimano, jakieś m615 albo niżej. Może jakiś sramy podejdą bo mają inny kształt zacisku. Trzeba by podejść do sklepu rowerowego i zobaczyć.
kondzio927 - Wto 23 Sty, 2018
Temat postu: Re: Jakie hamulce na tył?
maniekrox napisał/a:
Witojcie!

Mam pytanie do obeznanych w częściach rowerowych.

Szukam zacisku hamulca hydraulicznego na tył, który będzie WĘŻSZY od Shimano SLX.
Chodzi o to, że mojej konstrukcji nie mam możliwości odsunięcia tarczy hamulcowej od silnika, przez co podczas hamowania powierzchnia hamulca odkształca się na skutek działających w nim ciśnień (coś jak pompowanie balona) i wchodzi w kolizję z pokrywą silnika.

Czy znacie zatem jakieś zaciski, które będą współpracowały z klamką slx, ale będą węższe? Na sile hamowania aż tak mi nie zależy, bo główną robotę robi regen, który jest silniejszy od samych hamulców ;)

...jeśli brakuje 0.1mm 0.2mm to może delikatnie pilniczkiem zdejmij "lakier" z zacisku !?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group