To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Pomoc dla starszego człowieka

Rysiekkk - Czw 01 Lut, 2018

hmmm no 10 sekund w googlu i takie coś widzę :roll:
Cytat:
Osoby, które potrzebują pomocy, mogą skontaktować się z Panem Zdzisławem Wasilewskim pod numerem telefonu 22 784 86 25.

https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/zdzislaw-wasilewski/

Anonymous - Czw 01 Lut, 2018

OK. Dodzwoniłem się i jak gość się zdecyduje, to ma do mnie zadzwonić, przesłać zdjęcia i będziemy działać. Z tego, co mówił, to dwie riksze mają z tyłu koła 20 cali, a trzecia 28 cali.
Anonymous - Nie 04 Lut, 2018

Gość się odezwał. Będzie potrzebny silnik do tylnego koła 20 cali z wolnobiegiem jednorzędowym. Czekam na zdjęcia, które ma mi wysłać jego córka, sam nie potrafi :)
Anonymous - Wto 06 Lut, 2018

Mam już fotki rikszy do przerobienia.








toft - Wto 06 Lut, 2018

tył od wigrów:).
Jak by mu wsadzić jakiegoś Mxusa z Sabvotonem wysterowanym na 150A to byłby fajny driftowóz:).

noisue - Wto 06 Lut, 2018

Tak patrzę na ten rower i jedyne hamulce jakie on ma to w korbie. Nie wyobrażam sobie hamowania tym rowerem z prędkościami powyżej 15km/h, przecież tam jest ogromna masa do zatrzymania.
Anonymous - Wto 06 Lut, 2018

On jeździ z prędkością rzędu 10 km/h.
A te czarne wajchy po obu stronach,to nie są jakieś hamulce?
Zawsze można mu przyciąć szybkość.
Ewentualnie jakieś hamulce V można tam dołożyć, jest do czego.

Przemek - Wto 06 Lut, 2018

zeeltom napisał/a:

A te czarne wajchy po obu stronach,to nie są jakieś hamulce?


to są hamulce postojowe z wózków inwalidzkich

ogólnie to będzie dużo kombinacji z tą przeróbką
hamulce najlepiej / najprościej szczękowe na przednie koła chyba ze da się tam wspawać piwoty pod v -brek
silnik hmm chyba jakiś najwolniejszy z hubów
albo ten mid od kolegi Tofta ale to kolejna komplikacja \ chyba
ogólnie wszystko do zrobienia

Yin - Wto 06 Lut, 2018

Ja to widziałbym tak - odciąć ten tył z wigry i wspawać coś co już ma piwoty lub mocowanie pod tarcze i najważniejsze normalne mocne haki. Albo pospawać cały tył z profili z mocnym zintegrowanym bagażnikiem na baterię.
Anonymous - Wto 06 Lut, 2018

W słoneczniku dawałem piwoty przykręcane. Tu chyba też nie powinno być problemu. A do silnika lepsze blokady i powinno latać.
Trochę głupio jest z rączkami. Manetka prostopadle do siedzenia nie będzie dobrym rozwiązaniem.

krzychu666 - Wto 06 Lut, 2018

Nie wiem jaki chcecie wsadzić w riksze silnik jakby co to wisi i się kurzy 250w z hamulcem bębnowym i wolnobiegiem 7r
Anonymous - Wto 06 Lut, 2018

Jeśli ma to wozić dwie osoby, to raczej 250W będzie mało. Teraz nie ma tam przerzutek i chyba powinno tak zostać.
Moja propozycja, silnik 500W 36V.
Manetka, PAS, czy oba rodzaje?
Gość nie jeździ specjalnie daleko, góra do 30 km, to jakieś 15 Ah powinno wystarczyć.

krawcu - Wto 06 Lut, 2018

Skoro wcześniej nogi tego staruszka dawały radę wozić dwie osoby to teraz silnik 250W też da sobie radę.
toft - Wto 06 Lut, 2018

Jesli chodzi o dorabianie V-braków. Ucinamy całe rurki z piwotem (np ze starego widelca). Rozcinamy wzdłuż. Rozginamy. nakładamy na rurkę docelkową. Zaginamy. Hefamy celem ustawienia pozycji po lekkim przyłożeniu szczek do koła. Obspawujemy.
Anonymous - Śro 07 Lut, 2018

Na okrągłą rurkę tak. Ale tam jest kwadratowy profil.
Piszę o przednich kołach. Są też hamulce montowane do jednego, centralnego piwota.
Tu też by się dało. Nawet na tył mocując go do płaskiej blachy na dolnej części ramy w okolicach pedałów.
W przypadku przodu potrzebna by była klamka hamulca na dwie linki. Jak dobrze poszukam, to taką też znajdę gdzieś w czeluściach garażu. Robiąc silnik MUSIMY zrobić hamulce z przodu. Ciężko to będzie zatrzymać tylko torpedo. I chyba warto by było przerobić rączki by były na boki a nie w kierunku jazdy, chyba że będzie to manetka kciukowa, bo zwykłą pewnikiem się wyrwie przy kierowaniu z klientem w takim położeniu, jak obecnie.
Jednym słowem, przeróbka tego wynalazku, to nie będzie tylko założenie silnika i baterii.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group