To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Zdjęcia i filmy znalezione w sieci - Ciekawe rozwiązanie czterokołowca z rowerów.

Anonymous - Czw 25 Sty, 2018
Temat postu: Ciekawe rozwiązanie czterokołowca z rowerów.


W sumie dwa stare rowery i można działać ;)

sky - Czw 25 Sty, 2018

Czekam aż ktoś tu podłapie temat ;) Wygląda dobrze, tylko tył stanowczo za miękki.
Ahh ruskie i ich klapki :mrgreen:

Anonymous - Czw 25 Sty, 2018

Faktycznie tył za miękki, bo mu się przednie koło podnosi na zakrętach. Ale to przecież nie problem, mocniejsze sprężyny z tyłu i po kłopocie. Za to nie ma problemu z hamulcami :)
Passat_EQ - Czw 25 Sty, 2018

Zeltom w swoim zywiole :) juz widze jak w wyobrazni spawasz te ksztaltowniki ;) tylko to juz sie do auta nie ;miesci
Anonymous - Pią 26 Sty, 2018

Podobny pomysł miałem już dawno. Do dziś leżą u mnie dwa widelce za amorami ;)
henio - Pią 09 Lut, 2018

Trochę kiepsko trzyma się w zakrętach. Myślę, że kładzione koła skrętne ( jak np. w mercedesach ) by coś pomogło.
Anonymous - Pią 09 Lut, 2018

To wina za miękkich amorów w tylnych kołach.
TomBe - Nie 11 Lut, 2018

Można by było zrobić buggy na częściach rowerowych to byłby odlot:)
Tylko pytanie gdzie tym jeździć.

henio - Pon 12 Lut, 2018

TomBe napisał/a:
Można by było zrobić buggy na częściach rowerowych to byłby odlot:)
Tylko pytanie gdzie tym jeździć.
Obrazek


Fajne :) Po polach by się tym jeździło, tudzież po lesie. Tylko elektryki nie bardzo lubią masę. Musiała by być lekka konstrukcja. To znaczy lepiej jakby to było lekkie, bo dochodzi jeszcze vatorzerny napęd na cztery koła.

tas - Pon 12 Lut, 2018

TomBe napisał/a:
Można by było zrobić buggy na częściach rowerowych to byłby odlot:)
Tylko pytanie gdzie tym jeździć.
Obrazek


Taki własnie mam plan robić elektryczny buggy, mam pełno miejsc by takim pomykać

Anonymous - Pon 12 Lut, 2018

Może współpraca z EV-4 by coś dała? Mogło by wyjść coś naprawdę fajnego ;)
Przemek - Pon 12 Lut, 2018

tak sobie wyobraziłem jak to to rwie pod górę a dookoła cisza ...cisza ... jelenie skubią trawę .. ludzie nie słyszą / niewiedzą ... a to rwie pod górę
proponuję 4x8kw :razz:

tas - Sob 17 Lut, 2018

Na początek takie 50-70kW i napęd na tył styknie :)
Silniki AC i kontrolery są w akceptowalnych cenach, pewnie wyszłoby taniej niż 4x8kw

Przemek - Sob 17 Lut, 2018

ale bezpośrednio silniki w kołach czy przez mechanizm różnicowy?
tas - Sob 17 Lut, 2018

Z tym mechanizmem różnicowym to kłopot bo musiałby przenosić momentu rzędu 1kN więc nie mam jeszcze tego przemyślanego (to jest właśnie cała trudność budowy, nie silnik, nie sterownik, nie aku, nie rama tylko właśnie przeniesienie niutonometra z osi na koła).
Na pewno nie może to być napęd w kole - nigdzie się nie wjedzie takim pojazdem, to nie rower/motorower.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group