To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Wolnobieg + przerzutka

Azazel - Czw 01 Lut, 2018
Temat postu: Wolnobieg + przerzutka
Przekopałem forum i nie ma za dużo informacji na temat napędu w rowerach typu Falcon. Wiem że większość osób wręcz twierdzi że napęd klasyczny jest zbędny. Mi jednak zależy by zachować tą formę. Wolnobieg podchodzi 5 rzędów. Jakiś pomysł by znaleźć z jak najmniejszą zębatka? Czy trzeba kombinować z przerabianiem 7rzedow na 5? I jaka przerzutka do takiego zestawu? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
markkar - Czw 01 Lut, 2018

Temat już tyle razy przerobiony że alternatywy nie znajdziesz. Od ręki 5rz. dostaniesz z 14z, potrzebujesz mniejszą to trzeba przerobić, nie masz wyjścia.
Azazel - Czw 01 Lut, 2018

Ok niech i będzie te 14t ale z jaką przerzutką najlepiej to konfigurować? Jakieś sugestie?
Rugorlos27 - Czw 01 Lut, 2018

Ja mam u siebie 7s a przerzutke 9s, tak czy siak jeździ się na 11t więc biegów się nie zmienia wogóle.
Azazel - Czw 01 Lut, 2018

No dobrze a jak wygląda jazda bez silnika gdyby była taka konieczność? Wszyscy się zgodnie upierają że się jeździ na silniku ale gdy założyć że chcemy napędzać siłą mięśni w 100%? Jak to wtedy wygląda?
Rugorlos27 - Czw 01 Lut, 2018

Gdy wypadnie, Ci jechać bez prądu, szybko zorientujesz się, że lepiej było go oszczędzać i następnym razem będziesz za wszelką cenę nie pozwalał do powtórzenia takiej sytuacji.
Azazel - Pią 02 Lut, 2018

No to domyślam się że nic super przyjemnego bo to dość ciężka konstrukcja. Ale chciałbym to zoptymalizować maksymalnie. Nie chodzi mi o to żeby oszczędzać baterie:) Ale dzięki za pomoc hehe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group