To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kupię, zamienię, szukam - Kupię zgrzewarkę

Krakusik - Pon 05 Lut, 2018
Temat postu: Kupię zgrzewarkę
Jak w temacie kupię zgrzewarkę do ogniw wiadomość na priv.
ForzaNapoli - Pią 09 Lut, 2018

Popatrz na ebay.de jak jeszcze potrzebujesz . Ostatnio widzialem fajny sprzet za 80 euro
Zeus - Wto 13 Lut, 2018

za 80e ? chyba coś źle patrzysz :)
Krakusik - Wto 13 Lut, 2018

Na licytacji były ceny nawet niższe :razz:
Zeus - Wto 13 Lut, 2018

ej nie patrz na licytacje i na jakieś dziwne patenty... patrz na fabryczny sprzęt... da się kupić spoko zgrzewarkę

https://www.ebay.com/itm/...KAAAOSwz~paITGS

pytanie ile podziała

wibi - Śro 14 Lut, 2018

Szukacie zgrzewarek a zbudowanie samemu jest banalnie prosto i naprawdę tanio.Najdrożej na Alledrogo można kupić transformator czyli serce zgrzewarki bo to cena około 60zł. a na złomowisku pewnie za 10zł można kupić transformator od mikrofalówki-moc dowolna od 700W do 900 W,płytka Arduno Uno to koszt ok.30zł,przekaźnik SSR to około 30zł,wyświetlacz LCD 20x4 to ok.30-35zł,konwerter I2C 10zł,wyłącznik nadprądowy 16A to ok.10zł ,kabel 1m spawalniczy miękki,miedziany to 20zł,enkoder do Arduino to 10zł,jakiś zasilacz 12V/1A do zasilania Arduino też niewiele i to wszystko.Jak ktoś ma "smykałkę to zrobi sobie ładną obudowę ze sklejki lub podobnego materiału a być może wiele elementów ma się w domu i warto je wykorzystać.Oprogramowanie jest dostępne w sieci za free,w razie czego podeślę pod odpowiedni adres LCDka.Jakieś druty do połączenia zapewne każdy w domu posiada więc dalej do roboty.Można jeszcze dokupić przekaźnik do wiatraczka i czujnik Dallas 18B20 bo to parę groszy ale taka zgrzewarka praktycznie się nie grzeje nawet przy ciągłym zgrzewaniu bo impuls jest za krótki by zagrzać uzwojenie.
glebor - Sob 17 Lut, 2018

Nie rób na trafie zgrzewarki. Ja od redbacka kupiłem płytki pod pakiet DC + pakiet 3S25P na li-ion VTC4 trochę pomodziłem, aby to połączyć dobrze na taśmie niklowanej 12mm i powiem jedno. 20ms czas zgrzewania przetapia nikiel 0,3mm. Jest przepaść pomiędzy trafem, bo z trafa na fazie uzyskasz 3wk moc max podczas zgrzewu, ze zgrzewarki DC po wymianie tranzystorów idzie 24KW przez 4x krótszy czas. Masz idealnie równy impuls w czasie, czyli nie ma czegoś takiego, że jeden zgrzew płytszy, drugi głębszy, krótszy zgrzew to nagrzanie mniejszej powierzchni elektrody, które wolniej się tępią. No i jeszcze jeden plus - można zgrzewać na świeżym powietrzu w lato, a nie tylko w warsztacie. Ja staram się nei wdychać syfu jak nie muszę...

Wyjadę sobie na działkę, czy jam muszę coś zawieźć, to pyk zgrzewara na stolik w multivanie i można jechać pakiety na postoju :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group