To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Jak szybko i bezpiecznie założyć koszulki termokurczliwe?

Kajman - Wto 13 Lut, 2018
Temat postu: Jak szybko i bezpiecznie założyć koszulki termokurczliwe?
Hej,
Macie może doświadczenia, jak szybko założyć koszulki termokurczliwe na dużą ilośc ogniw 18650? Mam 100 ogniw do zagospodarowania z odzysku, bez koszulek, koszulki już mam, ale jak policzę pewnie z 5min na ogniwo to wychodzi sporo czasu ;) Myślałem nad piekarnikiem rozgrzanym do jakiejś temperatury i wkładać na ruszcie porcję kilkudziesiędziu ogniw, ale czy im to krzywdy nie zrobi? Trzeba będzie to będę siedział z hotair/suszarką i jechał sztuka po sztuce... ;)

Tomas - Wto 13 Lut, 2018

Może coś w tym stylu https://youtu.be/Zij0nXVFfsc
:mrgreen:

Kajman - Wto 13 Lut, 2018

Kurde próbowałem, 18650 blokują się w maszynce do mielenia, potem ona się rozgrzewa i topi flak ;)
niegodny - Wto 13 Lut, 2018

To nie maszynka do mielenia mięsa tylko nadziewarka do kiełbas czy kabanosów :mrgreen: Przez to i ogniwo przejdzie, tylko aby usprawnić urządzenie opalarkę trzeba ustawić na wylocie dyszy :mrgreen:
Kajman - Wto 13 Lut, 2018

Nadziewarka i maszynka działają prawie tak samo :) Wiem bo kilka lat robiłem za młodu w tej branży :) Dlatego pisałem że potem się flak pali ;)
AdrianJ - Sob 28 Kwi, 2018

Ustawiłbym pionowo ogniwa (np partiami po 25, w jakims pojemniky ze sciankami), nałożył koszulki i stacją hot air z odpowiednia temperatura
Kajman - Nie 29 Kwi, 2018

no robię to hot airem, ale pojedynczo, bo się przewracają jak się dół zmniejszy :) Cóż zrobić, po 130 ogniwach teraz to już rutyna ;)
AdrianJ - Wto 01 Maj, 2018

To magnesy do deski :)
Kajman - Wto 01 Maj, 2018

Ale i tak wtedy na dole koszulka się na magnesie obciągnie a nie na ogniwie?
AdrianJ - Wto 01 Maj, 2018

Tak, trzeba by zrobic np wiertlem 10mm plytki frez. Ale jaka stabilność!:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group