To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Regeneracja akumulatora

piwko7 - Sob 17 Lut, 2018
Temat postu: Regeneracja akumulatora
Witam,
Wpadł mi w ręce akumulator do wiertarki marki Bosch.
Starsza konstrukcja 36V 2,6 Ah, przy czym ma dosc dziwny BMS- nie posiada wyprowadzeń do balansowania, wyłącznie + i -.
W załaczniku zdjęcie BMS.
Pytanko czy da się to zregenerować ? Napięcie obecnie wnosi 5V na wyjsciu.
Czy po dołączeniu BMS nie zablokuje się on ?

BMS Bosch

Scuda - Sob 17 Lut, 2018

A nie mozesz wywalic tej elektroniki i dać swój bms i tyle ?
Tam widze jeszcze środkowy styk, na którym zapewne jest termisor i on pewnie odłącza wkrętarkę a elektronika zabezpiecza tylko przed spadkiem napięcia.

madejp - Pon 19 Lut, 2018

Ale BMS 10s do baterii 1p będzie droższy niż ogniwa, które ma chronić...
WojtekErnest - Pon 19 Lut, 2018

Scuda napisał/a:
A nie mozesz wywalic tej elektroniki i dać swój bms i tyle ?
Tam widze jeszcze środkowy styk, na którym zapewne termisor i on pewnie odłącza wkrętarkę a elektronika zabezpiecza tylko przed spadkiem napięcia.

Tak naprawdę to trzeba przeanalizować dzialanie urzadzen Bosch zasilanych tym aku. Czy to środkowe zlacze po rozwarciu pelni jakąś rolę. Czyli czy da się zasilić jakies urzadzenie Bosch pakietem 10S bez jakiegokolwiek BMS. Bo od tego zalezy czy sprawa jest prosta czy bardziej skomplikowana.

piwko7 - Pon 19 Lut, 2018

Obecnie wymieniłem ogniwa i podpiąłem stary BMS.
Wyglada ze jest ok, napięceie na wyjsciu jest.
Niestety nie mam ani odbiornika, ani ładowarki do tego takze narazie nie moge ptrzetestować.

Ma płytce jest jakiś mikroprocesor, może ogranicza napięcie ładowania do 4,15V ?
Wtedy na dobrą sprawę można ładować bez balancera

WojtekErnest - Wto 20 Lut, 2018

piwko7 napisał/a:


Ma płytce jest jakiś mikroprocesor, może ogranicza napięcie ładowania do 4,15V ?
Wtedy na dobrą sprawę można ładować bez balancera

A może odłącza gdy napięcie której ś spadnie poniżej np 3,3 V ? A może pamięta ostatni wynik, lub róznice na segmentach. Ważne jest to czy odbiornikowi wystarczy podanie napięcia + i - a nie ma zwrotnie jekiegos sygnału blokowania itp



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group