To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Rewolucja u drzwi?

tomek701 - Pią 23 Lut, 2018
Temat postu: Rewolucja u drzwi?
https://www.ebay.pl/itm/6...oLx3kX2EhAFlM5g https://youtu.be/zysGaSyn6jk
deckardmst - Pią 23 Lut, 2018

Trzeba kupić, rozebrać, zobaczyć co tam siedzi i porobić testy. A tu UltraFire :)
madejp - Pon 26 Lut, 2018

6Ah za 300 złotych ładowane w 15min? Bez problemu na dobrych LiPo da się to zrobić.
AlexWest - Wto 27 Lut, 2018

No od razu widac ze grafen...grafenowe ogniwa bedzie mozna ładowac w 20 min i beda mialy ogromną pojemność.Pamietam jak gadali ze to niby polacy wymyslili ,Tusk tak pitlolił podniecał sie ze w Polsce bedziem to robić a teraz sie wchodzi na hobbying i są do kupicenia li-pole z grafenem (żółtki skopiowali).. raz ze ogromnie wzrosnie pojemnosc dwa ze całkowicie inne podejscie w magazynowaniu energii.Jakieśs powłoki nanmometrowe z grafeu zapewniające duzą powierzchnie. Niektorzy nawet chca robic obudowy do smartofów z grafenu ze bedzie to zbierało ładunki elekrostatyczne i doładowywało w ten sposob
madejp - Wto 27 Lut, 2018

AlexWesta. Nie podniecaj się tak. Akumulatory z grafenem w nazwie już są od jakiegoś czasu na rynku i z tego co czytałem, to puki co raczej wygląda na chwyt marketingowy - duży prąd ale niestety kosztem żywotności.

Cytat:
Pamietam jak gadali ze to niby polacy wymyslili ,Tusk tak pitlolił podniecał sie ze w Polsce bedziem to robić a teraz sie wchodzi na hobbying i są do kupicenia li-pole z grafenem (żółtki skopiowali)..



A to, przypomina informacje "radia Erewań" o tym że kradną rowery w Moskwie. To chyba tłumaczy, dlaczego to jest tak dobry chwyt marketingowy. Bo nie w Moskwie tylko w Petersburgu, nie kradną a sprzedają i nie rowery a samochody. Ale miało być o grafienie (sorry, nie mogłem się powstrzymać ;) )
Polscy naukowcy mają/li sukcesy z grafenem - potrafią/li produkować największe jego arkusze i to stosunkowo tanio (przynajmniej za czasów jak się nasi politycy tym chwalił) ale jednak tylko w laboratorium. A o sukcesach w wykorzystaniu grafenu to nie słyszałem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group