To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Mxus v3 3k turbo vs Mxus 5k turbo a zasilanie 20s16p różnice

matii000 - Śro 28 Lut, 2018
Temat postu: Mxus v3 3k turbo vs Mxus 5k turbo a zasilanie 20s16p różnice
Witam! Jakie mają plusy i minusy zastosowania różnej mocy silników przy tym samym zasilaniu, stoję przed wyborem silnika, zasilanie 20s16p bms 80A.
Bzyk - Śro 28 Lut, 2018

Pokaz rame i koła w ktorych te silniki maja jezdzic, wtedy mozna mowic o plusach i minusach
Bajoniks - Śro 28 Lut, 2018

Ja z tych dwóch wybrał bym QS-a 205 V3 :)
W porównaniu do 3k lepiej się będzie zbierać, jeżeli chodzi o 5k to w tej sytuacji nie ma uzasadnienia wozić dodatkowych kilogramów.

pastek5 - Śro 28 Lut, 2018

mxus v3 zalany olejem naprawdę jest niesamowity- porównywalny na przegrzanie z QS 203 przy minimalnie mniejszym momęcie obrotowym
sietaz - Czw 01 Mar, 2018

A z kolei qs 205 zalany olejem będzie porównywalny pod względem przegrzewania się do qs 273, ale już na pewno nie wygeneruje takiego momentu
matii000 - Czw 01 Mar, 2018

Rama



Koła prawdopodobnie 24", opony lekko terenowe, jazda po górkach ale na asfalt też wjadę.

A to nie jest tak że przy tym samym zasilaniu mxus 5k wygeneruje większy moment ze względu na większą ilość uzwojeń i magnesów?

Bzyk - Czw 01 Mar, 2018

Widać ze zaczynasz grubo, ja bym sobie mxusa 3 odpuscił i tak jak reszta wybrał bym qs 205. Ten silnik jest chwalony nie tylko na tym forum za to ze robi dobry uzytek z prądu.
matii000 - Czw 01 Mar, 2018

qs 205 a mxus 5k, który osiągnie większy moment obrotowy?
Rugorlos27 - Czw 01 Mar, 2018

Ten któremu dasz więcej jeść :grin:
Tomas - Pią 02 Mar, 2018

matii000 ta rama to dramat, radzę nie kupuj tego. Zresztą poszukaj dobrze na necie info o niej
ravkill - Pią 02 Mar, 2018

Za 200 baksów, można ją kupić. Ale Mxus 3K tylko w niej, i prądy raczej delikatne..
matii000 - Pią 02 Mar, 2018

Rama już dawno kupiona, nie wygląda tragicznie jak za takie pieniądze, niby ma nie wytrzymać na mocnego e-bike?
ravkill - Pią 02 Mar, 2018

Był tu kiedyś taki wątek... ale znikł z połową użytkowników i paroma adminami.... Nie wsadzaj tam za mocnego silnika, bo się rozjedzie. Na pewno MXUSa 3K turbo lepiej zniesie, niż rowerowy full, ale stal wyjątkowo kiepska. Sprawdź poza tym osiowość... A przy okazji, skoro już masz tą ramę, to pochwal się jej wagą, bo w necie straszny bajzel na jej temat.
matii000 - Sob 03 Mar, 2018

Czytałem odnośnie zbudowanego roweru przez pewną firmę na tej ramie masakra, rzecz jasna 2500zł nie dałem za nią, o osiowości ramy względem wahacza wiem, spróbuję to poskładać zgodnie ze sztuką wyeliminować słabe elementy. Waży coś około 20kg, zważę ją dokładnie jak będę w domu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group