To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Mocny serious full made in Germany 3kW raptor e-bike

romus130 - Nie 08 Kwi, 2018
Temat postu: Mocny serious full made in Germany 3kW raptor e-bike
Cześć !!
Zaczynam budowę fajnego fulla na ramie Serious full.
Rower ma służyć w 90% na dojazdy do pracy Około 25Km w jedną stronę.
Moc wiadomo to jak najwięcej ;] ale zobaczymy co wyniknie chciałbym max około 3000W
silnik oczywiście pójdzie w piastę tylną .
skrzynkę w kształt ramy.
generalnie Zbieram wszystkie część→ jak by ktoś coś miał to zapraszam na PW.
sterownik na pewno sinus coś około 45A
instalację planuję 13s albo 16s w zależności od ilości ogniw .


Arbiter - Nie 08 Kwi, 2018

Obrazek niestety sie nie laduje. Moze jest tylko dla wlasciciela dostepny?
romus130 - Pon 09 Kwi, 2018

Jak się wylogowalem to bez problemu wszystko się wyświetla .
WojtekErnest - Pon 09 Kwi, 2018

Nie wyświetla się.
Inc0 - Pon 09 Kwi, 2018

teraz sie wyswietla?
WojtekErnest - Wto 10 Kwi, 2018

Teraz tak.
leszcz - Wto 10 Kwi, 2018

Czy to jest doinwestowana rama tych made in germany z allegro po 800-900zł?
Mariusz_p - Wto 10 Kwi, 2018

No wlasnie. 3kw. To zapewne jakieś 16s minimum. Jaki setup wybrać do takiej konstrukcji z założeniem około 50km/h max? Podłącze się do tematu, no właśnie wczoraj kupiłem również ramę pod fulla i będę dlubal:)
9c 7x9? Z naciskiem na moc i przyspieszenie:)
13s bym chyba odpuścił. Za duże prądy się robią przy takich mocach.

romus130 - Wto 10 Kwi, 2018

Wiesz co kupiłem już cały rower w super stanie no i cenie. ;) Osprzęt też jest Świerzno po serwisie. :mrgreen:
Ja już sobie odpuściłem 13s. Zrobię minimum 16S. A jak starczy akum może 18s . Jeszcze nie mam ogniw. Zobaczę co będzie Wtedy wymyślę pakiet. 25Ah to minimum. Miejsca na skrzynkę jest dużo. :cool:

Mariusz_p - Wto 10 Kwi, 2018

Co prawda baza jest do malowania, ale znajomy lakiernik zrobi za przysłowiową flaszkę :)
Piaskowanie + proszek na ramę w dowolnym kolorze. Na takie spokojne dłubanie w sam raz.

Zapraszam do obeznanych w temacie do komentowania ile "S" oraz jaki setup warto wsadzić w fulla aby zachować jakiś rozsądek w kosztach elektryfikacji? Ważny dla mnie jest moment i zasięg. W max 50km/h w zupełności wystarczy. Na rower takie prędkości to już sporo.

mariusz178 - Czw 12 Kwi, 2018

romus130 :
Bardzo podoba ni się ten rower. takiego czegoś szukam. Ja w zeszłym roku przerobiłem gianta, zobacz zdjęcie. Brakuje mi tylnej amortyzacji i chcę zbudować jeszcze coś na takiej ramie. Jest tam sporo miejsca (w twojej ramie) na baterie ale nie licz że schowasz tam 13s sterownik i BMS. trzeba jakiś kompromis. Powiedz mi jak mam szukać takiego roweru albo jaka jest marka i model.
U ,mnie na giancie mam 13s x10. robie 100km i bateria jeszcze ma zapas. Nigdy jednego dnia jej nie udało mi się jej rozładować. Ale sterownik dałem pod spodem - to był dobry pomysł. Napisz coś więcej o wymiarach tego roweru. Bardzo interesuje mnie jak ci pójdzie i będę ci kibicował. Sam chcę zrobić jeszcze jeden taki rower.
Pozdrawiam

mariusz178 - Czw 12 Kwi, 2018

romus130 :
Bardzo podoba ni się ten rower. takiego czegoś szukam. Ja w zeszłym roku przerobiłem gianta, zobacz zdjęcie. Brakuje mi tylnej amortyzacji i chcę zbudować jeszcze coś na takiej ramie. Jest tam sporo miejsca (w twojej ramie) na baterie ale nie licz że schowasz tam 13s sterownik i BMS. trzeba jakiś kompromis. Powiedz mi jak mam szukać takiego roweru albo jaka jest marka i model.
U ,mnie na giancie mam 13s x10. robie 100km i bateria jeszcze ma zapas. Nigdy jednego dnia jej nie udało mi się jej rozładować. Ale sterownik dałem pod spodem - to był dobry pomysł. Napisz coś więcej o wymiarach tego roweru. Bardzo interesuje mnie jak ci pójdzie i będę ci kibicował. Sam chcę zrobić jeszcze jeden taki rower.
Pozdrawiam

romus130 - Czw 12 Kwi, 2018

Dzięki. A 13s wsadzę bez problemu dam podwójny akum ;) Ew.
Ramę mam większa z tego co mi się wydaje.

mariusz178 - Czw 12 Kwi, 2018

ok jeszcze napisz pełną nazwę roweru i ile cię kosztował (jeżeli możesz)
Mariusz_p - Czw 12 Kwi, 2018

[quote="mariusz178"]ok jeszcze napisz pełną nazwę roweru i ile cię kosztował (jeżeli możesz)[/quote]

z czego zrobileś puszkę? super wygląda



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group