To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Mocny serious full made in Germany 3kW raptor e-bike

romus130 - Pią 13 Kwi, 2018

Panowie a jaki silnik polecie ? 3k turbo to za mocny chyba do takiego roweru
Cruiser - Pią 13 Kwi, 2018

Nie ma za mocnych silników :-) , widziałem ten motorek w lekkim fulu to lata , na jedno koło bez problemu , ale do tego musi być mocna bateria , sterownik najlepiej jakiegoś saba i parę przeróbek , typu blokada obrotu itp bo to już jest około 7kw i z 8 dych na liczniku , możesz na początek kupić ten motor i dać słabsze bebechy , zawsze lepiej mieć zapas jakiś , ja pojeździłem trochę na lekkim rowerku z mocą 1,8kw na maks i teraz mi strasznie brakuje mocy :-) tego nigdy za mało teraz właśnie zrobię coś na tym 3k
romus130 - Wto 01 Maj, 2018

NA nowego mxus 3k mnie nie stać
romus130 - Wto 01 Maj, 2018

dziś zrobiłem już większość skrzynki
skrzynka pomieści max 240szt. ogniw
skrzynka jest z plexi ale w środku jeszcze zostanie wyłożona żywicą .
skrzynka ma szerokość 12,5cm wewnątrz .była mała przymiarka pakietów . sterownik pójdzie chyba na zewnątrz, chcę zrobić duży zasięg coś około 40Ah
i tu sią zastanawiam mam dużo NCR B i z nich dużo A nie pociągnę, a marzy mi cię chociaż chwilowe 60A
zastanawiam się też ile S 18? czy 16? proszę o podpowiedzi.. silnik coś 1V:1km/h

https://photos.app.goo.gl/Fum7yntAUojfZ03n2

Inc0 - Śro 02 Maj, 2018

popraw linki fotek nie widać
romus130 - Śro 02 Maj, 2018

Inc0 napisał/a:
popraw linki fotek nie widać

jak mam go poprawić ?
czemu u mnie widać
mam zdjęcia na google skopiowałem adres zdj i wkleiłem do Img
u mnie widać . jakieś podpowiedzi?

Mechano - Śro 02 Maj, 2018

W ustawieniach udostępniania ustaw wyświetlanie dla wszystkich, którzy mają link.
miirage - Nie 06 Maj, 2018

Jedna ważna kwestia nad która musisz się zastanowić. Tylni wahacz. Ja w swoim full właśnie go połamałem a mam tylko 1500W i niespełna 40nm. O dziwo największe naprężenia idą w momencie hamowania a nie przyspieszania i ze względu na umiejscowienie zacisku hamulcowego cała siła masakrycznie osłabia konstrukcje, dokładając masę silnika aluminium nie wytrzymało. Przemyśl ten temat bo silnik 3K może tu zrobić masakrę a idzie w mega dużą moc jak na taki rower...
AdrianJ - Pon 07 Maj, 2018

miirage napisał/a:
Jedna ważna kwestia nad która musisz się zastanowić. Tylni wahacz. Ja w swoim full właśnie go połamałem a mam tylko 1500W i niespełna 40nm. O dziwo największe naprężenia idą w momencie hamowania a nie przyspieszania i ze względu na umiejscowienie zacisku hamulcowego cała siła masakrycznie osłabia konstrukcje, dokładając masę silnika aluminium nie wytrzymało. Przemyśl ten temat bo silnik 3K może tu zrobić masakrę a idzie w mega dużą moc jak na taki rower...


W którym miejscu nastąpiło złamanie?

romus130 - Wto 08 Maj, 2018

Wkleiłem link. Działa ?
Inc0 - Wto 08 Maj, 2018

działa, czemu chcesz układać ogniwa pionowo a nie jak wszyscy poziomo? tak weszło by więcej ogniw zwłaszcza ułożonych w plaster miodu lub skrzynka mogłaby być mniejsza.
romus130 - Śro 09 Maj, 2018

M :mrgreen: acie gdzieś jakiś szablon bo nie wydaje mi się że wejdzie więcej
Kordian - Czw 10 Maj, 2018
Temat postu: szerokość skrzynki
Planuję do budowy swojej skrzynki wykorzystać ceownik aluminiowy ale najpierw zapewne zrobię jakiś model kartonowy i przetestuje "w terenie".

Z ciekawości zapytam kolegów praktyków czy ta skrzynka nie będzie za szeroka ?
Jak obserwuję swoją pozycje na rowerze i pracę równoległą nóg oraz kolan to wydaje mi się że nawet te 8cm to za dużo. Jakoś nie wyobrażam sobie aby w czasie jazdy zmagać się jeszcze z ostrymi kantami pudełka.

romus130 - Czw 10 Maj, 2018
Temat postu: Re: szerokość skrzynki
Kordian napisał/a:
Planuję do budowy swojej skrzynki wykorzystać ceownik aluminiowy ale najpierw zapewne zrobię jakiś model kartonowy i przetestuje "w terenie".

Z ciekawości zapytam kolegów praktyków czy ta skrzynka nie będzie za szeroka ?
Jak obserwuję swoją pozycje na rowerze i pracę równoległą nóg oraz kolan to wydaje mi się że nawet te 8cm to za dużo. Jakoś nie wyobrażam sobie aby w czasie jazdy zmagać się jeszcze z ostrymi kantami pudełka.

W zeszłym projekcie miałem skrzynkę 135mm i było ok.
Jeżeli zastosuję plaster miodu. To napewno zwęże skrzynkę do około 10cm

romus130 - Nie 13 Maj, 2018

po zrobieniu szablonu plastra miodu wejdzie max 230 Ogniw więc nie wiedzie więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group