To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Problem z rozszyfrowaniem płytki BMS-a

sucharek - Pią 13 Kwi, 2018
Temat postu: Problem z rozszyfrowaniem płytki BMS-a
Witam Mam dość nietypowy akumulator 5S ,nie mam do niego ładowarki trudno taka dostać.Na ogniwach jest płytka nie wiem czy to pełny BMS czy tylko jakaś ochrona.
Chodzi mi tylko o to czy mogę to naładować dwu przewodową ładowarką do Li Ion takową posiadam ,jeśli tak to w które przewody się podłączyć.

sucharek - Pon 16 Kwi, 2018

W związku że moje pytanie nastręcza trudności z odpowiedzią ,proszę Admina o usuniecie tego postu.
Dziękuję.

Arbiter - Pon 16 Kwi, 2018

Spokojnie moze ktos odpowie
wibi - Wto 17 Kwi, 2018

Być może jest to BMS ale raczej na pewno bez balansera (brak kabelków z poszczególnych cell-ogniw) czyli wygląda to raczej na na zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem względnie ktoś wcześniej wymienił żelki na LiJony (3x6V akumulatory żelowe). Ładowarka do LiJon dwu przewodowa to żadna informacja gdyż nie znamy jej napięcia, a żeby taką baterię 5s naładować ładowarka musi posiadać napiecie max.21V i raczej powinno to być napiecie stabilizowane czyli nie powinna być to ładowarka transformatorowa,jeśli jej napięcie jałowe jest większe raczej nie radzę nią ładować.Ładowarkę podłącza się do przewodu (punktu) oznaczonego "CHR" -plus i "com" minus .Trudno więcej coś powiedzieć gdy praktycznie nic nie wiemy o baterii ani co ona ma za zadanie,może tylko zasila jakąś tablicę świetlną?? Tych,ważnych danych autor postu poskąpił a tu akurat wróżka zachorzała a szklana kula się potłukła.
sucharek - Wto 17 Kwi, 2018

Jest to oryginalny pakiet 5s jest on z elektronarzędzia
Mam ładowarkę 21v do li Ion mógłbym ja wykorzystać
Wyprowadzone piny na głównym łączu styków to:
CHR+ gruby czerwony
12 v cienki czerwony (skąd te 12 V nie wiem)
COM cienki czarny
CHR- gruby czarny
Są jeszcze dwa styki na kabelkach:
ID czerwony cienki wraz z drugim kabelkiem z pinu COM

To co podłączyć ładowanie do grubych CHR+/CHR-
Czy do CHR +/ COM
Jak by co mogę podesłać dodatkowe zdjęcia

Ps.ufam że wróżka już wydobrzała i coś pomoże :smile:



wibi - Wto 17 Kwi, 2018

CHR"-" był zakryty kondensatorem i to do niego należy podłączyć "minus" ładowarki, chociaż jak sądzę pomiędzy kabelkiem "com" i CHR (od słowa charge) "minus" jest przejście czyli są razem połączone.
sucharek - Śro 18 Kwi, 2018

Dziękuje za wsparcie - lada dzień wypróbuje -ufam że będzie dobrze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group