To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Imax b6 mini kilka pytań co doładowania

tmks2 - Pon 16 Kwi, 2018
Temat postu: Imax b6 mini kilka pytań co doładowania
Witam, zakupiłem niedawno imax b6 mini oryginalną ładowarkę i mam kilka pytań:

1. Oglądałem na yt wiele filmików i zdecydowana większość osób ładuje i rozładowuje ogniwa Li-ion programem w imax b6 do ogniw li-po, dlaczego?

2. Czy jeśli ładuję 6 ogniw z podpiętym balanserem i ustawię prąd ładowania 1A, to takim prądem ładowane jest 6 ogniw czy każde po 1A?

3. Dziwna rzecz, że jeśli ustawię program li-ion ogniwa li-ion i ładuję 6 ogniw prądem 1A to w czasie ładowania mam na wyświetlaczu np max 400mA a przecież ustawiłem 1A. Jeśli ładuję jedno ogniwo to jest tak jak ustawiłem 1A. Myślałem że to problem zasilacza imax b6, podpiąłem do laboratoryjnego bo myślałem że prądowo nie wydala i jest to samo.

EDIT.
Czy jest moźliwość zmierzenia jednocześnie w czasie łądowania rozładowania 6 ogniw by widzieć po zakończonym cyklu pojemność dla każdego ogniwa, czy muszę po jednym ogniwie to robić?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

madejp - Wto 17 Kwi, 2018

1. Trzeba ich pytać. Ale przy ładowaniu nie ma żadnej różnicy miedzy liion a lipo. Różnica jest tylko w napięciu odcięcia przy rozładowaniu.
2. Jeśli podpinasz balanser, znaczy, że ładujesz szeregowo, wtedy tak, każde ogniwo ładujesz prądem 1A.
3. Prąd zależy od wielu czynników. Zgaduje, że u Ciebie ogniwo było już prawie naładowane. Do tego mógł dojść pewien spadek napięcia na przewodach. Powiedz, jakie ładowarka pokazywała wtedy napięcie.

AdrianJ - Sob 28 Kwi, 2018

Nie widziałem opcji mierzenia pojemności konkretnych cel, ale jest oprogramowanie ChargeMaster do imaxa, może tam są dodatkowe opcje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group