To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - PAS D12 z drugiej strony

slow - Sob 21 Kwi, 2018
Temat postu: PAS D12 z drugiej strony
Witam.
Mam D12 czyli ta duża rozkładana tarcza. Idealnie wchodzi mi z prawej strony ale niestety rozpoznaje pedałowanie w tył.
Zamontowałem z lewej strony i działa prawidłowo ale wygląda mega ciulowo.

Przerabiał ktoś temat?
Czy da się jakoś rozebrać ten czujnik i obrócić hallotron żeby rozpoznawał pedałowanie umieszczony z prawej strony.

wibi - Nie 22 Kwi, 2018

Może zamontowałeś czujnik poniżej osi obrotu tarczy z magnesami i dlatego złe odczytywanie obrotów a tym samym zły sygnał? Generalnie to zmień miejsce montażu czujnika,obróć o 180 stopni (aby był nad osią obrotów) i powinien działać prawidłowo (piszę o prawej stronie).
slow - Pon 23 Kwi, 2018

Zamontowałem go normalnie podobnie jak na tej fotce tylko z prawej strony.


Obrót o 180stopni by raczej sprawę rozwiązał ale fizycznie nie ma jak tego zrobić bo ma ok 4cm długości a hallotrony na samym końcu.

Pewnie zostaje jakieś cięcie ścieżek do hallotronów żeby kolejność wykrywania im odwrócić.
Myślałem może że ktoś to robił bo czujnik jest zalany jakaś masą i nie wiadomo co z drugiej strony płytki jest

tkoko - Pon 23 Kwi, 2018
Temat postu: Re: PAS D12 z drugiej strony
slow napisał/a:
Witam.
Mam D12 czyli ta duża rozkładana tarcza. Idealnie wchodzi mi z prawej strony ale niestety rozpoznaje pedałowanie w tył.
Zamontowałem z lewej strony i działa prawidłowo ale wygląda mega ciulowo.

Przerabiał ktoś temat? ....


Przerabiał, i to kilka razy, ale "towarzystwo" (Zeeltom, Tas, i inni) zmieniło "piaskownicę" i odpowiedzi trzeba szukać :mrgreen:

misiek604 - Pon 01 Paź, 2018

slow, Witam ja mam taki problem ze ten czujnik D12 jest dobrze zamontowany natomiast nie działa.
wibi - Pon 01 Paź, 2018

Czujnik musi być dobrze zamontowany nie tylko mechanicznie ale głównie elektrycznie. Czyli musi być zasilany ze sterownika napięciem 5V jak również musi być zapewniony elektryczny sygnał z czujnika do sterownika. Niektóre sterowniki (używane) posiadają możliwość blokady PAS przez poprzedniego użytkownika dlatego bez znajomości szczegółów trudno coś wyrokować.
slow - Pon 01 Paź, 2018

Celownik czujnika masz tuż przy magnesach??
misiek604 - Wto 02 Paź, 2018

montowałem różnie przy samych magnesach i trochę dalej i to z żadnym skutkiem.
Jedna osoba mi napisała że D12 nie działa z niektórymi sterownikami natomiast czy wtedy jeśli by nie współdziała, to nie powinno być tak, ze nie świeciła by się dioda.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group