To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Jaki może być prąd rozładowania

sucharek - Sob 05 Maj, 2018
Temat postu: Jaki może być prąd rozładowania
Witam.
Bardzo proszę o rozszyfrowanie parametrów zwłaszcza jeśli chodzi i prąd rozładowania.szukałem ale z marnym skutkiem. :cry:
ICR18650 MH46259

RedBack - Sob 05 Maj, 2018

To jest jakiś Chińczyk. Ciężko będzie o wiarygodną dokumentację. Znalazłem max dis 3A i 1300mAh. Jeżeli to do wkrętarki to wymień na cokolwiek powyżej 15A rozładowania. Jeżeli do czegoś innego to się pochwal. Pomogę dobrać ogniwa.
sucharek - Wto 08 Maj, 2018

Czyli jakieś słabiutkie 3A ,a niby jest z kosiarki akumulatorowej.
A tak z ciekawości jak bym sprawdził organo-leptycznie ,obciążył bym np 3 ;5;7 A
przy pewnym przekroczeniu prądu ogniwo powinno się znacznie nagrzewać,tylko jak to wyłapać czy to już czy jeszcze nie.

wwojciech - Wto 08 Maj, 2018

Zmierz rezystancje wewnetrzna. Po niej widac czy jest wysoko czy niskopradowy
RedBack - Wto 08 Maj, 2018

Ja do kosiarek stosuje pakiety na vtc4, vtc5, vtc6. Czyli wysoko-prądowe powyżej 20A.
Jeżeli szukasz ogniw na wymianę to bierz coś powyżej 15A.
Jeżeli chcesz napisz mi wiadomość na pw coś Ci zaproponuje.

sucharek - Wto 08 Maj, 2018

Cytat:
Zmierz rezystancje wewnetrzna. Po niej widac czy jest wysoko czy niskopradowy

Zmierzyłem RW tak ok.55
Cytat:
Jeżeli chcesz napisz mi wiadomość na pw coś Ci zaproponuje.

Co do wymiany na ten moment na razie nie ale na pewno będę musiał zbudować alternatywny dodatkowy pakiet wówczas się odezwę,

RedBack - Wto 08 Maj, 2018

sucharek napisał/a:
Cytat:
Zmierz rezystancje wewnetrzna. Po niej widac czy jest wysoko czy niskopradowy

Zmierzyłem RW tak ok.55
Cytat:
Jeżeli chcesz napisz mi wiadomość na pw coś Ci zaproponuje.

Co do wymiany na ten moment na razie nie ale na pewno będę musiał zbudować alternatywny dodatkowy pakiet wówczas się odezwę,

Jeżeli jest 55 to ogniwa nie są wysoko-prądowe. Wysoko-prądowe mają mniej niż 30mR.

WojtekErnest - Wto 08 Maj, 2018

RedBack napisał/a:

Jeżeli jest 55 to ogniwa nie są wysoko-prądowe. Wysoko-prądowe mają mniej niż 30mR.

Jesli uzywane to mogą miec juz 55.

sucharek - Wto 08 Maj, 2018

Z lekka są używane może dlatego te 55
Będę miał chwilę to obciążę różnymi prądami zobaczę kiedy się będą grzać,innego sposobu to chyba nie ma.

Klaus - Pon 14 Maj, 2018

Prąd rozładowania dla technologi kobaltowo tlenowej to zazwyczaj 2 pojemnosci ogniwa na godzine czyli 2C. Mozsz zmierzyc pojemnosc ogniwa i wyznaczyc maksymalny prad rozladowania. Przy ogniwach niemarkowych zachowalbym szczegolna ostroznosc ze wzgledu na mozliwosc uszkodzenia samego ogniwa. Moze w takim ogniwie nie wystepowac zabezpieczenie przed zbyt wysoka temperatura. Polecałbym rozłasowanie rzedu 3A max czyli zapewne od 2-1.5C
sucharek - Nie 20 Maj, 2018

Dziękuje :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group