To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Krzywa oś w silniku BionX

mic11w2 - Nie 06 Maj, 2018
Temat postu: Krzywa oś w silniku BionX
Witam, zjeżdzałem na rowerze z góry po dość wyboistym terenie i wygląda na to, że coś się lekko pokrzywiło w silniku, po rozebraniu wygląda na to, że stator nie kręci się osiowo. Mam silnik bionx II generacji, i mam pytanie czy coś się da z tym zrobić? Czy tą ośkę da się w ogóle jakoś wyciągnąć czy może od razu szukać nowego silnika? Jutro wrzucę jakieś fotki.
Inc0 - Nie 06 Maj, 2018

być moze złote rece tokarza uratuja ten silnik
djmarcin56 - Pon 07 Maj, 2018

ciężka sprawa, aczkolwiek silniki są tanie do dostania. Jeśli jesteś w stanie ocenić czy to wina osi to poszukać możesz nieraz się zdarzaja spalone lub z pękniętą pokrywa i za 50 zl kupić i wymienić oś.
mic11w2 - Śro 09 Maj, 2018

Udało mi się wybić oś, załączam zdjęcie jak to wygląda. Sama oś jest raczej prosta, może przy ponownym włożeniu ułoży się już prawidłowo.
Chętnie bym kupił taki uszkodzony silnik ale gdzie szukać? Na allegro i olx niczego takiego nie znalazłem, może dodać ogłoszenie na forum w sekcji kupię, szukam?

djmarcin56 - Śro 09 Maj, 2018

Dodaj ogłoszenie tu i na drugim forum, Glebor może miec
wibi - Śro 09 Maj, 2018

mic11w2 napisał/a:
Udało mi się wybić oś,....

Jeśli oś WYBIJAŁEŚ to szukaj raczej całego,sprawnego silnika

Arbiter - Śro 09 Maj, 2018

moze silnik się poluzował na tym wielopwypuście
mic11w2 - Czw 10 Maj, 2018

djmarcin56 napisał/a:
Dodaj ogłoszenie tu i na drugim forum, Glebor może miec

A które to "drugie" forum?

djmarcin56 - Czw 10 Maj, 2018

poj azdyelektr yczne. org
skoro - Pon 11 Cze, 2018

Materiał ktory trzyma ośkę ze statorem jest bardzo kiepski, jakis odlew aluminium. To najczęściej pada


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group