To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Sterownik, jak podłączyć?

Domin86 - Wto 15 Maj, 2018
Temat postu: Sterownik, jak podłączyć?
Witam serdecznie. na forum jestem nowym użytkownikiem i mam prośbę o pomoc w podłączeniu sterownika, a konkretnie o podpięcie dwóch przewodów które mi pozostały. w załącznikach są wszystkie dane koła i sterownika, a żeby było łatwiej to przewody fazowe są podłączone wraz czujnikiem halla i podłączony jest czujnik pas. napięcia sprawdzone lecz zostaje mi gdzie podłączyć sygnał prędkości i jeden fioletowy przewód który nie jest opisany.
Inc0 - Nie 20 Maj, 2018

Po pierwsze nie kazdy kabel musi byc podłaczony absolutnie musza byc podłaczone do sterownika, stacyjka, bateria, przewody fazowe, przewody halli , oraz czujnik pas i/lub manetka , przewody odpowiadajace za pozostałe funkcje nie sa obowiazkowe moga zostac niepodłaczone symbol serownika by sie przydał , z reguły przewód predkosciomierza wyprowadzony ze sterownika jest po to by podłączyć go do przystosowanych wyswietlaczy/predkosciomierzy drugi kabel który tak cie intryguje moze byc kablem odpowiedzialnym za blokade koła ( niby anty kradziezowa) obejzyj to moze ci pojasni https://www.youtube.com/w...wjTgtU_c&t=876s
Domin86 - Pon 21 Maj, 2018

film się przydał lecz koło dalej nie reaguje :cry: podaje więcej zdjęć może coś nie tak podłączyłem
Inc0 - Pon 21 Maj, 2018

bez wiedzy jaki to sterownik wiele ci nikt nie pomoże no chyba że czyta chińskie krzaczki
Domin86 - Pon 21 Maj, 2018

Inc0 napisał/a:
bez wiedzy jaki to sterownik wiele ci nikt nie pomoże no chyba że czyta chińskie krzaczki
https://pl.aliexpress.com/item/36-V-48-V-350-W-Rower-Elektryczny-e-bike-Skuter-16-18A-Bezszczotkowy-DC-Sterownik/32834730839.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6a4d5c0f2sYSLe (36 V/48 V 350 W Rower Elektryczny e-bike Skuter 16-18A Bezszczotkowy DC Sterownik Silnika)
Inc0 - Pon 21 Maj, 2018

Jesli masz wszystko podłączone dobrze i wszystko masz sprawne to powinno koło ruszyć a skoro nie oddycha to sprawdź podłączenie stacyjki i manetki bo fazy i halle to sterownik jakbyś nie podłączył sobie sam rozkmini bo ma samonauke ale gdy uzyskasz 100% pewności że dobrze podłączyłeś wszystko to rozważ opcje że masz zepsuty/wadliwy sterownik lub/i silnik (ofc bateria jest naładowana i jest odpowiednia 36V lub 48V ? )
djmarcin56 - Pon 21 Maj, 2018

Masz tam w tej wtyczce od zasilania 2 czerwone kabelki tak? zobacz we wtyczkę i weź je połącz ze sobą to jest stacyjka bez tego nie ruszy ;) Możesz sobie wyciągnąc je na przycisk jakiś do włączania o ile będzie działać teraz.
Domin86 - Czw 24 Maj, 2018

Inc0 napisał/a:
Jesli masz wszystko podłączone dobrze i wszystko masz sprawne to powinno koło ruszyć a skoro nie oddycha to sprawdź podłączenie stacyjki i manetki bo fazy i halle to sterownik jakbyś nie podłączył sobie sam rozkmini bo ma samonauke ale gdy uzyskasz 100% pewności że dobrze podłączyłeś wszystko to rozważ opcje że masz zepsuty/wadliwy sterownik lub/i silnik (ofc bateria jest naładowana i jest odpowiednia 36V lub 48V ? )
sterownik sprawdziłem i daje napięcie na halle i pas, wczoraj dostrzegłem ze akumulator ma 24v a sterownik jest na 36/48 i pewnie dostaje za mala moc
Inc0 - Czw 24 Maj, 2018

tak podejrzewałem :) 24V to za niskie napięcie sterownik odczytał je jako sygnał że jest rozładowana bateria i odcinał silnik
Domin86 - Czw 24 Maj, 2018

Inc0 napisał/a:
tak podejrzewałem :) 24V to za niskie napięcie sterownik odczytał je jako sygnał że jest rozładowana bateria i odcinał silnik
czy mogę w jakiś sposób przerobić sterownik żeby chodzil na niższym napięciu?
Inc0 - Czw 24 Maj, 2018

najprosciej i najtaniej kup sterownik 24v lub drożej : kup baterie identyczna jak twoja bateria 24v i połacz ze swoja szeregowo wówczas otrzymasz 48 lub kup nowa V36v lub 48V
madejp - Pią 25 Maj, 2018

Jak masz zacięcie elektroniczne, to powinno wystarczyć znaleźć 2 rezystory dzielnika napięci i odpowiednio je zmienić.
Domin86 - Sob 26 Maj, 2018

Dzieki wielkie za pomoc :mrgreen: Wystawie ten sterownik, a kupie odpowiedni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group