To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Nowela prawa o ruchu drogowym

Anonymous - Sob 26 Lut, 2011

O odwołaniu nie słyszałem. Słyszałem, że miało to wejść od 1 lipca i dotyczyć fotoradarów i wideoradarów i to ponoć na drogach, gdzie min. szybkość to 70 km/h.
A tak po prawdzie, to który policjant ustawi suszarkę na 25 km/h? Przecież oni polują na samochody i motocykle, a nie rowery.
A o tej dokładności do 1 km/h to chyba w radiu Erewań słyszał Zbyszek :D

toft - Sob 26 Lut, 2011

DO Zbyszka Kopcia w szczegolności a do ogółu w ogólności:
o ile mnie pamiec nie myli to wg starego prawa motorowerem jest pojazd SPALINOWY o mocy powyzej 250W a ponizej 4kw. (plus ograniczenia vmax itp).
Stąd była dziura, nie wiadomo czym byl pojazd elektryczny o mocy od 250 do 4000w.
Jak jest teraz?
JA zrozumiałem to tak na autostradzie mozesz teraz jechac 140 a do 150 nikt nie ma prawa ci dac mandatu. Mogą cie zatrzymac za 150 ale nie ukarać. Ale jak zmierzą 151kmh placisz mandat.
Analogicznie na drogach szybkiego ruchu tyle ze jest 120(130) i mandat 131 i wiecej.

Czy to znaczy że w miescie (przepisow zalozmy 50) mogę jechać samochodem do 60 kmh? a mandat dostane przy 61? Czy też jest tak jak było czyli 50kmh i tolerancja 10% czyli max 55 kmh a powyzej tego mandat?

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Mianowicie często na necie sprzedawane sa (zwlaszcza w Komuni i krajach typu Australia (oni maja 200W) ) zestawy nazywane offroad. Czyli o mocy najczesciej sporo ponad 250W i ze niby do jazdy w terenie czyli poza drogami publicznymi. Nasuwa sie pytanie czy taki zestaw mogę "przewozić" po drodze publicznej zwykłym rowerem:)? O ile się orientuje nigdzie nie ma zapisu o koniecznosci w erowerze posiadania stacyjki czy czegoś takiego?

Anonymous - Sob 26 Lut, 2011

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Te 10 km/h już odwołali.

Niczego nie odwołali. Moga karac od 1 lub od 10km/h w zalezności jakim urzadzeniem dokonano pomiaru, rejestrującym: fotoradar, videoradar - od 10km/h, czy pomiarowym: "suszarka" - od 1km/h



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group