To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - FATRIDER666

pxl666 - Wto 19 Cze, 2018
Temat postu: FATRIDER666
hello
mam nadzieje ze to dobre miejsce
wymyśliłem sobie budowę fata z silnikiem
silnik kupiłem używany , pojęcia nie mam co za producent , przyszedł zapleciony w obręcz 26

rower chce kupic na allegro niedrogi byle amor z przodu

ale pojawia się kwestia - czy spasuje silnik ze zwykłego roweru do obręczy z fata ? szerokość mojego silnika z kaseta to ok 14,5 cm a szerokość wideł w facie to ok 20cm - czy da się to zapleść ? pytam bo dedykowane silniki do fata są za drogie jak na taka zabawę...

pzdr

exif - Śro 20 Cze, 2018

ośki wystarczy, tylko będzie trzeba dogiąć ze 2cm ale tyle to się rama podda. zapleść też się da.
Kilka osób już jeździ na fatach z silnikami nine continent z wąskich ebików

pxl666 - Śro 20 Cze, 2018

no własnie dziś oglądałem fata w juli , podejrzewam ze wszystkie maja podobnie i jest tam 20 cm . trzeba będzie jakąś tuleje kombinować ? bo żeby łańcuch dobrze łapał tylne zębatki to rozumiem ze kolo musi być dosunięte max do prawej i z lewej będzie z 5cm luzu, jakoś będę musiał to zakontrować ? kurcze troszkę się obawiam tego projektu...
pxl666 - Śro 27 Cze, 2018

hej czy ktoś poradzi co lepsze ? mam ofertę na bionxa przerobionego na chińskie sterowniki za 460 zeta oraz Q128H 800w za 600 zeta...
ten drugi jest przekładniowy i chyba będzie miał lepszy moment ale pewny nie jestem ...
koleżka twierdzi ze na 36v pojedzie 35 kmh . na www czytam ze 25 kmh i już sam niewiem co myśleć...

help

Kajman - Śro 27 Cze, 2018

na alie są specjalne silniki do fatów, widziałeś?
pxl666 - Śro 27 Cze, 2018

ale
a - cena z wysyłką z tego co znajduje znacznie przewyższa koszt 600 zeta (a może dojść cło)
b - silnik z ali będę miał za 3 tygodnie najszybciej ...

jeśli kasa nie byłaby problemem to wiadomo ale to taki testowy projekt i nie mam zamiaru ładować się koszty na początku by potem za grosze sprzedawać. jak mi się to spodoba to później może jakiś bafang albo coś , fat na lepszej ramce niż marketowe beleco itd...

pxl666 - Czw 19 Lip, 2018

Update
Udało się zapleść w końcu silnik . Dziś wstępnie poskładałem rower żeby zobaczyć jak toto hula.
Stery i niestety nie udało się przejechać 100m asfaltem...musiałem pojechać w błoto i kałuże ...szkoda że flaki na wierzchu jeszcze...

Wnioski : nie wiem czy to kwestia słabego Aku bo 37v miał na starcie i zdechł pod koniec trasy , ale różnica pomiędzy 250 a 800 w jakaś taka niewielka ... Na prostej może kilka km więcej vmax.
Może to wina opon , jutro jak naładuje do pełna to zobaczymy jeszcze raz...
Zawieszenie ... Niestety to hardtail i nawet nie ma widelca amo i to sie czuje . Sztyce mam suntour ncx więc tył jeszcze ujdzie ale to jednak nie jest full...widziałem w miarę tania ramę fat full ale stalowa i podejrzewam że marny damper i widelec więc pewnie sumarycznie nieopłacalna....

Ogólnie pogoda słaba więc wrażenia z jazdy adekwatne....niemniej test offroad był ale bez ostrych podjazdów . Jeździ mi się tym dziwnie , nie wiem czy to sprawka długiego mostka ale jest jakoś podsterownie , jakby ściągało w bok .
Nie wiem tez czy to wina innego wielotrybu czy ten typ tak ma ale spadał mi łańcuch i w ogóle tor łańcucha obecnie jest fatalny , może to przezutka może korba za szeroko ...zobaczysie
Bebechy zamierzam zamknąć w skrzynce w ramie docelowo , muszę też wyczarować jakiś dystans do szczęki hamulca bo na zwykłej piaście niefatowego motorka ,tarczy brakuje ok 20mm ...

Jakieś porady?

https://photos.app.goo.gl/8K9DQgFYnJnuujgw7

Kajman - Czw 19 Lip, 2018

Czuję Twój niesmak, pojeździj kilka dni w dobrą pogodę i wróć do tematu :)
pxl666 - Czw 26 Lip, 2018

mały update
rowerek prawie na ukończeniu
vmax 30 km/h pode mną - 80 kg
rowerek waży ok 26kg

dodałem obudowę elektryki - proste ale dlamnie wystarczy , bryzgoszczelna , głownie od dołu,
na upartego mogę uszczelnić szpary silikonem , okleiłem folią z zadrukiem , skleiłem sobie jakieś grafiki z netu i jest ok , wygląda lepiej niż wcześniej...sztyca suntour ncx robi robotę ale baardzo mi brakuje pełnej amortyzacji...czy warto kupić widelec PASAK z aliexpres ? ok 400 niby z wysyłką...

wklejam zdjęcia

https://photos.app.goo.gl/KL16DTaYMdtq5mxaA

i widełko

https://youtu.be/LlxGmUmm4-M

pxl666 - Pon 30 Lip, 2018

hej hej

czy chrobotanie tylnego koła to luźne szprychy ? czy mogę je sam podociągać czy jechać na serwis ??
aktualnie jestem w trakcie projektowania pakietu Panasonic NCR18650PF 60x planuje upchnac w ramie
układanie równoległe znacznie utrudnia układanie ale pokrywa praktycznie nie będzie wystawać poza obrys ramy , niestety będę musiał gdzieś na zewnątrz wywalić gt500, chyba ze mu zdejmę obudowę i również wcisnę gdzieś w ramę...
btw czy ktoś zrobił fulla z hardtaila ???

Inc0 - Pon 30 Lip, 2018

a masz szprychy luzne tj sprawdz czy dwie sąsiednie ściskane palcami łatwo sie uginaja pod naciskiem palców jesli tak to dokrec wszystkie o taką sama wartośc obrotu na poczatek o 1/4 jesli nie pomioze kolejna 1/4 itd aż do uciszenia "skrzypaczy"
pxl666 - Pon 30 Lip, 2018

Na dotyk są raczej sztywne ... do dokrecania potrzebuje specjalnego narzędzia? Wszystkie się dokreca w prawo?
Inc0 - Wto 31 Lip, 2018

tak potrzebujesz klucza do szprych a żeby nie było zbyt słodko dedykowanego do rozmiaru twoich szprych tak dokreca sie w prawo
pxl666 - Wto 31 Lip, 2018

Inc0 napisał/a:
tak potrzebujesz klucza do szprych a żeby nie było zbyt słodko dedykowanego do rozmiaru twoich szprych tak dokreca sie w prawo


dobrze rozumiem ze pod nypel 4mm , szprychy mam chyba 2.6mm
dokreca sie na "czuja"?

sannis - Śro 01 Sie, 2018

Jak się spisuje ten Q128 pod górkę? On ma dosyć dużą przekładnie 1:16, czy coś takiego. Jaki masz rozstaw tylnego trójkąta, musiałeś jakiś dystans dać aby zamontować ten silnik? Co do "amortyzacji" to chyba masz za mocno nabite opony. Musisz poeksperymentować, bo to zależy od opony w facie. Sugeruję spróbować 10-12PSI. Podsterowność też zależy od opony, ciśnienia i długości mostka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group