To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Wybór silnika do koła z hamulcem wstecznym

h_jump - Pią 29 Cze, 2018
Temat postu: Wybór silnika do koła z hamulcem wstecznym
Witam

Zamierzam zamontować silnik w rowerze który ma biegi w piaście , no i w związku z tym jest też hamulec wsteczny .
Jestem na etapie wyboru silnika. Na razie skłaniam się w stronę Bafang BBS01 250W- podoba mi się że jest możliwość programowania sterownika.
Mam pytanie czy któryś z forumowiczów może podpowiedzieć czy silnik Bafang BBS01 można w taki sposób oprogramować , żę będzie reagował na przekręcenie pedałów wstecz w taki sposób że odetnie napięcie gdy rowerzysta zacznie hamować ?
Innymi słowy czy ten silnik nadaje się do rowerów z hamulcem wstecznym?


Będę wdzięczny za info.

pablo123 - Sob 30 Cze, 2018

BBS się w tym przypadku nie nada. W samym silniku masz wolnobieg (sprzęgiełko) i możesz obracać swobodnie pedałami wstecz i nie powoduje to obrotu łańcucha wstecz, więc hamulec torpedo nie zadziała.

Jeśli masz możliwość dołożenia v-brake to będzie najlepsza opcja.

Inc0 - Sob 30 Cze, 2018

silnik w przednim kole
klient - Nie 01 Lip, 2018

Ja mam Wigry 8 (2017). Na zdjęciach wszędzie był z mocowaniami do V-brake, a przyszedł bez.
Zastosowałem 2 uchwyty do mocowania lusterek w motocyklach, do tego piwoty i obowiązkowo podkowa. Chińskie podkowy nie wytrzymywały i rozginała się rama. Zastosowałem podkowę wypalaną plazmą z 4 mm mocnej blachy. Trzeba pokombinować z blokadą sprężyny ramion V-brake (podkładka z oszlifowanym otworem nałożona na pivota plus 3 otworki do blokady sprężyny). Ja podkładkę nałożyłem nie od strony gwintu tylko po przeciwnej (inaczej niż na zdjęciu). Teraz 20 calowe koło staje czasami nawet w miejscu.
Jest dobrze. Oczywiście Bafang 750W - moment nieoceniony, trzeba uważać, przed przeprogramowaniem silnika 2 razy zrzucił mnie rumak z siodła przy ruszaniu. Dostał 16A maximum i uspokoił się, no i 10% na manetkę przy ruszaniu.

h_jump - Nie 01 Lip, 2018

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zastanowię się jeszcze która opcja będzie dla mnie lepsza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group