To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Czy ten RM downhill rower da się przerobić na mid-drive?

mjkazmierski - Sob 14 Lip, 2018
Temat postu: Czy ten RM downhill rower da się przerobić na mid-drive?
Mam taki Rocky Mountain RM9 - nigdy nie przerabiałem rowera na elektryka - na nim chcę zacząć - czy ktoś może mi doradzić czy będą problemy z zamontowaniem silnika i baterii?


Arbiter - Sob 14 Lip, 2018

moim zdaniem ma mały trójkąt ramy i mało akumulatorów tam się zmieści
Lipski - Pon 16 Lip, 2018

Tak jak przedmówca piszę, trochę słaba geometria ramy na baterię. Nie wiem jaki masz założenia mocowe/napięciowe ale może bateria typu HL zamontowana na dolnej rurze ramy (między kołem a rurą) by podeszła?
nowicjusz - Pon 16 Lip, 2018

nie za bardzo widzę tą konstrukcję , raz ,że wahacz , a ten trójkąt to nie wspomnę
wwojciech - Śro 18 Lip, 2018

Możliwości jest wiele. Można dac w dwóch warstwach ogniwa w środek trojkta, można zrobić skrzynkę na baterie przed korba bo masz inaczej poprplowadzona dolna rurę trójkąta. Wahacz powinien lepiej się sprawdzić niz w wielowahaczach typu kona bo rozginajac ja nie wplywasz na pracę wszystkich wahaczy(ukosowanie na lozyskach). Kwestia ile chcesz tam mocy i zasięgu bo od tego zależy czy uda Ci się wepchac wszystko żeby spełniło Twoje oczekiwania.
toft - Pon 23 Lip, 2018

POkaż zdjęcie z drugiej strony to można ocenić czy popularne kity mid mają szanse podejść. A lamy od baterii to...
mjkazmierski - Wto 24 Lip, 2018

Myślę teraz o Norco a-line - fotki załączone - łatwiej będzie baterię zamontować pod downtube (dobry przedni błotnik ją ochroni i COG będzie nisko)

Pytanie tylko czy da się mid-motor zainstalować w bottom bracket...




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group