To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - 3 akumulator w szeregu - spada napięcie

auglech - Nie 15 Lip, 2018
Temat postu: 3 akumulator w szeregu - spada napięcie
Zauważyłem pewną prawidłowość. Już w drugim zestawie akumulatorów 3 x 12V , trzeci akumulator w szeregu (ten od strony "+"), bardzo szybko traci swoje napięcie. Skutkiem tego nowe akumulatory zamontowane do roweru, przy podobnej efektywności wspomagania na początku pozwalały przejechać 56 km. Z każdym kolejnym ładowaniem zasięg bike'a spadał, aby po miesiącu "doszedł" do 16 km :( Po osiągnięciu tego wyniku akumulatory rozłączyłem i pomierzyłem napięcia: dwa pierwsze miały napięcie 12,7-12,8V , trzeci zaś miał tylko 10,7V. Może któryś z doświadczonych kolegów wyjaśni mi dlaczego ten spadek jest taki szybki chociaż ładuję je szeregowo dedykowaną ładowarką zaraz po zakończeniu trasy? Dodam, że pierwszy komplet zachowywał się identycznie,
WojtekErnest - Nie 15 Lip, 2018

Czy ten trzeci jest bardziej narazony na cieplo ? Moze jest tam niepewny styk, iskrzy ?
Zamien go na 1 a 1 daj na 3 i obserwuj czy problem jest z aku czy polaczeniami.

auglech - Nie 15 Lip, 2018

WojtekErnest napisał/a:
Czy ten trzeci jest bardziej narazony na cieplo ? Moze jest tam niepewny styk, iskrzy ?
Zamien go na 1 a 1 daj na 3 i obserwuj czy problem jest z aku czy polaczeniami.

Dziękuję za zainteresowanie. :) Akumulatory są zlutowane, więc IMO, styk jest pewny. Poprzedni zestaw też "cierpiał" na tą dolegliwość. Dwa z trzech były OK a ten 3-ci padł. Teraz naładowałem je równolegle, mają napięcie 13.23V. Po zlutowaniu postanowiłem podłączyć ładowarkę 36V. Nie wykazała ona stanu pełnego naładowania i zaczęła doładowywać (migająca pomarańczowa dioda). Poczekam aż naładuje do pełna i wtedy jeszcze raz zmierzę napięcia na poszczególnych akumulatorach. Dodam jeszcze, że wykonałem na nich 12 cykli ładowania, a przejechałem około 260 km. Na zdjęciu dedykowana ładowarka i 4 diody: 1 - zasilanie (zielona) , 2- ładowanie (pomarańcz ,wpierw ciągłe potem pulsujące) 3- stan naładowania (zielona) 4- błąd połączenia (czerwona)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group