To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Nawoj silnika- jeszcze raz.

Bart921 - Sob 21 Lip, 2018
Temat postu: Nawoj silnika- jeszcze raz.
Wiem już, że 7x9 oznacza nawoj. Wiem, że 1 cyfra to średnica drutu. Ale w jakich jednostkach? Mm2? Ga? Ilości drutów o określonej średnicy? a druga to... No właśnie. Po prostu Ilość nawiniec/pętli na każdy ząb?

Będę przewijal silnik I wolałbym to wiedzieć.

Jaka prędkość obrotowa (kmh/V) ma silnik 9x7 a jaka 12x6?

Na zagramanicznej grupie na FB powiedzieli mi, że połączenie uzwojeń w trójkąt da mi 1.7 prędkości nominalnej. Czy to prawda? Podobno w silnikach asynchronicznych(indukcyjnych) zmienia to tylko prąd startowy, natomiast nie ma wpływu na prędkośc obrotową...

djmarcin56 - Pon 23 Lip, 2018

Po co robisz kolejny temat o tym samym? pisz w tamtym kolejne pytania a ogólnie tu na forum raczej już żadnych znawców nie ma więc nie licz na odpowiedzi.
Ja mogę ci tylko powiedzieć , że silnik 7x9 to 0,75km/h na 1v a 12x5 to 1,2km/h na 1v.
Z tym układem uzwojeń silnika to też ponoć nie jest prosta sprawa bo nie wiem ile silników widziłeś otwartych ale ja wszystkie co miałem a było kilka różnych miało końce uzwojeń zlutowane razem, ponoć taki układ obsługuje każdy sterownik ale z tym drugim może być różnie i nie każdy sterownik sobie poradzi, z tego co czytałem kiedyś to jest on dal silnika dużo bardziej wymagający ale fakt, że osiągi silnika może podnieść trochę.

Bart921 - Pon 23 Lip, 2018

To prawda. Połączenie uzwojeń w trójkąt zrobiło z tego silnika ok 1.25kmh/V.
qaz33 - Wto 24 Lip, 2018

pierwsza cyfra to ilosc drutow, w pierwszych silnikach od 9C zawsze dawali po 0.5mm2 a potem inne firmy zaczely dawac inne grubosci i zrobilo sie zamieszanie.
Bart921 - Sob 01 Wrz, 2018

Problem rozwiązany. Przepiecie uzwojeń w trójkąt zrobiło z niego 1.3kmh/V. Szkoda, że nikt na forum nie miał o tym pojęcia. Temat do zamknięcia.
jszk - Sob 01 Wrz, 2018

A co się zrobiło z momentem?? Zwłaszcza na niskich obrotach??
Bart921 - Sob 01 Wrz, 2018

Nic, o ile poda mu się 1.7 więcej prądu
madejp - Pon 03 Wrz, 2018

Bart921, przewody "nie są z gumy", więc moment spadł o 1,7 ;)
Bart921 - Pon 03 Wrz, 2018

madejp napisał/a:
Bart921, przewody "nie są z gumy", więc moment spadł o 1,7 ;)


Nie spadł, ustawiłem wyższy prąd i ciągnie tak samo.

madejp - Pon 03 Wrz, 2018

To inaczej spytam. Czy przepięcie w trójkąt pozwoliło na bezpieczne zwiększenie prądu w stosunku do gwiazdy? Bo większy prąd to zazwyczaj większe straty, a większe straty to wyższa temperatura....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group