To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - elektronika z hoverboarda

pxl666 - Śro 01 Sie, 2018
Temat postu: elektronika z hoverboarda
hej

czy ktoś może jest obeznany z hoverboardem - jak wykorzystać bebechy z takiego sprzętu ? silniki tam mam dwa , sterowanie niezależnie oraz możliwość elektrohamowania z wstecznym - tylko jak wyprowadzić np żyroskopy jako manetkę na kierownice ???

noel841106 - Śro 01 Sie, 2018

Jeżeli uC komunikuje się z żyroskopami cyfrowo to nic się z tym nie zrobi. Chyba żeby żyroskop w manetkę wsadzić.
pxl666 - Śro 01 Sie, 2018

noel841106 napisał/a:
Jeżeli uC komunikuje się z żyroskopami cyfrowo to nic się z tym nie zrobi. Chyba żeby żyroskop w manetkę wsadzić.


no pi razy oko coś takiego myślałem ... nie wiem tylko w jakiej postaci jest to żyro...czy np da sie wyprowadzić na cienkim przewodzie na kierę...

noel841106 - Czw 02 Sie, 2018

Prawdopodobnie wszystkie układy scalone są na jednej płytce więc tego nie zrobisz.
Mechano - Czw 02 Sie, 2018

Akurat u mnie żyroskopy były na osobnych płytkach podpięte przewodami ale ogólnie to rozwiązanie raczej nie ma sensu. Sterowanie czymś takim nie zależy tylko od wychylenia żyroskopu w danej osi.
Swoją drogą wiem, że ktoś z kanału "The Hacksmith" na yt już pracuje nad tym żeby schakować te elektronikę ale kiedy to udostępnią trudno powiedzieć. Podejrzewam, że dopiero za kilka tygodni.

pxl666 - Pią 03 Sie, 2018

akurat u mnie były to dwie osobne płytki zintegrowane i nawet miałem plan to wykorzystać jako wychylny pedał ale przypadkowo coś zwarłem i jedna zdechła a druga bez niej zaraz się wyłącza...buu .
kurde a fajne to bo małe i "tanie"...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group