To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - 22S pakiet probkem z BMS

Saku - Śro 01 Sie, 2018
Temat postu: 22S pakiet probkem z BMS
Witam,
Zrobilem pakiet 22S podlaczylem BMS 24S i przed BMSem mam 79,2V czyli ok tak.
Ale za BMSem miedzy + glownym pakietu a - idacym na sterownik silnika mam 50V
Gdzie moze byc problem? Ustawienia BMSa?

Podlaczam ladowarke na 22S i tam gdzie mam 50V to napiecie skacze do 92,8V ale pakiet sie nie laduje bo miedzy + glownym a B- jest 79,2V

Co jest?
:???: :shock: :mad:

WojtekErnest - Czw 02 Sie, 2018

Jesli to nie jest programowalny BMS, to wyglada ze jest uszkodzony.
To przy zalozeniu ze segmenty aku są wzglednie równe i nie ma innego powodu aby BMS blokował.

Saku - Czw 02 Sie, 2018

Wiesz co BMS jest programowalny ale czy moze byc przeprogramowane napiecie na wyjsciu do kontrolera silnika?
I czemu nie laduje?

Huayurui

https://www.aliexpress.co....27852eb1hryTMx

Bzyk - Czw 02 Sie, 2018

Troche oszczednie podajesz te informacje i nie precyzyjnie w stylu "zrobilem pakiet 22s a podlaczylem bms 24s" Skoro to bms programowalny to pewno trzeba mu "powiedziec" do jakiego pakietu jest podlaczony co nie? Podlaczales go do kompa? Jesli tak to czy widzi on wszystkie cele? Na wyjsciu podlacz zwykla zarowke 100w na 230v zamiast sterownika silnika a rownolegle do niej woltomierz, wtedy jest to bardziej zgodne z prawda co sie tam dzieje. W aplikacji albo na displayu widac czy klucze discharge lub charge sa wylaczone czy zalaczone, jak jest u Ciebie? Trudno jest wrozyc z fusow i zgadywac co tam sie dzieje...
Saku - Czw 02 Sie, 2018

Jest programowalny tylko przez aplikacie na tel.



Darmowe galerie zdjęć

Bzyk - Czw 02 Sie, 2018

Faktycznie masz 50V a nie powinno tam nic byc bo mosy charge i discharge sa wylaczone (nie zapomnij zbocznikowac zarowka woltomierza przy pomiarze tam gdzie to 50V) Wychodzi na to ze cos nie teges jest, ciezko mi cos wiecej doradzic bo akurat z tym bms nie mialem stycznosci, Tas tylko gdzies pisal ze sa one awaryjne. Pozostaje jeszcze sprawdzic ustawienia, nie wiem na ile pozwala ta apka, bo jednak logika tego bms nie wlącza tych mosów z jakiegos powodu (przekroczony lub zle ustawiony jakis próg)
WojtekErnest - Pią 03 Sie, 2018

Saku napisał/a:
Jest programowalny tylko przez aplikacie na tel.
]

A nie jest przypadkiem tak ze przez aplikacje na tel po BT jest malo funkcji/informacji, dopiero na PC jest mozliwosc pelnej konfiguracji ?

dede19adi - Pon 22 Kwi, 2019

Witać ze jest programowalny BMS i jest specjalna aplikacja na telefon i nalezy go zaprogramować według uznania na parametry li-ion.
Na to wygląda ze jeszcze nie był programowalny wiec wszytko blokuje po prawidłowym ustawieniach będzie działać prawidłowo.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group