To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Error 1 - TranzX proszę o pomoc

Radek1980 - Czw 09 Sie, 2018
Temat postu: Error 1 - TranzX proszę o pomoc
Na początek witam wszystkich użytkowników rowerków elektrycznych i nie tylko.
Proszę o pomoc, udało mi się nabyć rowerek ze wspomaganiem na systemie TranzX. Kupiłem go jako zwykły rower - gdyż uważam że jeśli coś nie działa w momencie kupna to tak jakby go nie było(tak jak klima w aucie - panie jest ale trzeba nabić, moja odp. gdyby działała to nie trzeba by nabijać). Otóż rower stał dłuższy czas(sprzedający twierdził że rower jeździł ze wspomaganiem ale się nie zna. dodam nie handlarz) - po sprawdzeniu w domu okazało się że bateria spuchła, nabyłem inną używaną, jest sprawna. Rower poczyściłem i doprowadziłem do ładu,, jest jedno ale. Wyskakuje error 1, rower co dziwne daje napęd(wspomaga), na wyświetlaczu nie pokazuje wtedy prędkości tylko błąd. Próbowałem zrobić kalibrację wciskając podświetlenie, nawet tą drugą kalibrację , czyli dwa przyciski(podświetlanie+ strzałeczka od przełączania wspomagania), gdzieś czytałem że za error 1 odpowiada czujnik prędkości, w którym on jest miejscu?czyściłem czujnik hakowy na tylnym kole, czujnik na zębatce od pedałów lecz nie widzę poprawy, jest wspomaganie ale wyskakuje błąd, dodam że silnik w kole przednim jest słyszany jak pracuje(dzwięk podobny do dzwięku jaki wydaje opona od roweru górskiego z dużym bieżnikiem podczas jazdy po osfalcie).Niestety na tą chwilę poległem ze swoją małą wiedzą w tym temacie, przecież to nie wahadłowiec NASA, pomoże ktoś w rozwiązaniu problemu.
Z góry dziękuję za każdą cenną uwagę.

jacekadmin - Czw 23 Sie, 2018

Cześć,

zgodnie z instrukcją ten błąd to po prostu brak informacji z silnika o prędkości:
"Czujnik prędkości silnika nie działa. Silnik wibruje i wydaje dźwięki lub kabel
silnika nie jest prawidłowo włożony."

Rozwiązanieem byłoby naprawienie tego czujnika lub podpięcie innego uniwersalnego jak do normalnego roweru. Pod które PIN-y pod wyświetlaczem podpięty jest czujnik prędkości mogę zobaczyć dopiero jutro wieczorem.

U mnie w zestawie nie było manetki hamulca i nie wiem pod które PIN-y ją podpiąć pod wyświetlaczem, możesz zobaczyć u siebie ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group