To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Prius bardziej dostępny

Anonymous - Pią 27 Kwi, 2012

Ok, nic waznego, ktoś mnie kiedyś prosił abym pokazał zdjęcie dachu
Robsonik20 - Pią 27 Kwi, 2012

Polecam www.bankfotek.pl zawsze tutaj wrzucam
mar56 - Pią 27 Kwi, 2012

Polecam Dropboxa otwórz z tego linka
Nostusek - Czw 03 Maj, 2012

Albo tak jak ja : www.fotosik.pl - wklejasz fotkę i link wybrany z wielu linków po załadowaniu fotki i już jest...
Zbyszek Kopeć - Pią 04 Maj, 2012

Koniecznie radzę pamiętać o wysokim napięciu w PRIUSACH.
Tu mały akumulatorek, a go poraziło:
http://www.autosport.com/...e=news&id=69391
i to fachowiec, a co by było, gdyby to była duża ilość akumulatorów.

Nostusek - Nie 13 Maj, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Tu mały akumulatorek, a go poraziło:


Mały = małej pojemności. Ale na duże napięcie skonstruowany.

Zbyszek Kopeć - Nie 13 Maj, 2012

Toż to oczywiste, mały ale byk, czyli bezpieczne napięcie w aucie EV jest do 84V nominał.
Anonymous - Czw 17 Maj, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Koniecznie radzę pamiętać o wysokim napięciu w PRIUSACH.
Tu mały akumulatorek, a go poraziło:
http://www.autosport.com/...e=news&id=69391
i to fachowiec, a co by było, gdyby to była duża ilość akumulatorów.


Tak jak trzeba pamiętać o tym co mamy w domu w gniazdkach, dzieci i żony tam wtykają wtyczki ;)

Zbyszek Kopeć - Czw 17 Maj, 2012

Sprzęty AGD - do środka może zaglądać tylko odpowiedni fachowiec, a pod maskę lub w inne miejsca auta każdy zajrzy, nawet dziecko; czyli różnica kolosalna.
Anonymous - Czw 17 Maj, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Sprzęty AGD - do środka może zaglądać tylko odpowiedni fachowiec, a pod maskę lub w inne miejsca auta każdy zajrzy, nawet dziecko; czyli różnica kolosalna.


Zbyszku, nie widziałeś chyba priusa, jest tam lepiej chronione niż w domu. Możesz wszędzie łapy wkładać, nawet dziecko. Nie da się łatwo dostać do instalacji bez narzędzi, tak jak w domu. W gniazdko wsadzisz cokolwiek, kabel od lampki po jakimś czasie może się przedrzeć. Kosiarka może cię popieścić. W priusie przewody i instalacja jest bardzo dobrze i dokładnie chroniona. Co innego jak ją otworzysz, to trzeba uważać

Zbyszek Kopeć - Czw 17 Maj, 2012

Przecież masz rację, ale masz aku. na 2 minuty jazdy.
Jednak jak dodasz akumulatorów, żeby jechać np. 150km, to już będą inne warunki.
Do tego już kiedyś pisałem, że w USA wielu strażaków zginęło od prądu przy ratowaniu ludzi po wypadkach drogowych z PRIUSA, a przy wypadku wiele rzeczy schowanych przestają być schowanymi.

Anonymous - Czw 17 Maj, 2012

zgadzam się, przy przeróbkach ryzyko rośnie.
mar56 - Czw 17 Maj, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:

Do tego już kiedyś pisałem, że w USA wielu strażaków zginęło od prądu przy ratowaniu ludzi po wypadkach drogowych z PRIUSA

Zbyszek,czy aby nie przesadzasz,żeby prąd kogoś zabił musi przez niego przepłynąć odpowiednio wysoki prąd co przy dotknięciu ręką nie nastąpi,nie zamknie się obwód, dopiero dwoma rękoma i to wilgotnymi.

Nostusek - Czw 17 Maj, 2012

Nie wiem czy ktoś się przyglądał wieściom ze świata ale strażaków uczy się w USA w jakich miejscach mogą oni przecinać pojazdy celem ratowania ludzi a w jakich nie żeby sobie krzywdy nie zrobić... I każdy producent musi służbom ratowniczym udostępnić informację którędy idą przewody zasilające silnik i te od baterii..
Zbyszek Kopeć - Czw 17 Maj, 2012

mar56:
To oczywiste, że muszą być 2 punkty o różnym napięciu np. kolanem do parasola dotykającego coś, a ręką inne coś.

O strażakach w USA czytałem gdzieś w necie, a USA, bo tam jest najwięcej PRIUSÓW.
USA ma największe wieżowce, mają ludzi o największej średniej wadze, przez to mają problemy z wyznaczaniem wagi samolotu przed startem (TV DISCOVERY) itp., itp..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group