To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Problem z ładowaniem pakietu 16s2p

wojtrz - Sob 18 Sie, 2018
Temat postu: Problem z ładowaniem pakietu 16s2p
Witajcie. Mam problem z brakiem ładowania. Pakiet 16s2p na pakietach Turingy 5000mAh. Ładowarka z Nexuna 67,2V/8A.
Ładowarka podpięta do 230V na luzie czyli nie podpięta do gniazda ładowania w rowerze, świeci czerwona lampka. Włącznik w pozycji OFF: napięcie 38,6V i spada (słychać nieregularne bzyczenie). Po włączeniu w pozycję ON: 12,2 V i spada (bzyczenia brak). Ponowne włączenie na OF i napięcie już nie wzrasta do 30+V tylko oscyluje w okolicach 12V.
Podpinam rower przy napięciu 58-59V czyli powyżej odcięcia przez BMS i brak reakcji ładowarki (świeci czerwona lampka). Po dojechaniu baterii do odcięcia przez BMS podobnie: ładowarka nie odblokowuje BMS, świeci czerwona dioda. Po hard resecie BMS (zmostkowanie -B i -C) również brak reakcji. Próbowałem z odczekaniem paru minut i wpięciu najpierw ładowarki do 230V a później dopiero do roweru, ale brak reakcji.

Czy to padnięta ładowarka? Jak to dalej zdiagnozować? Byłbym wdzięczny za wskazówki.

noel841106 - Sob 18 Sie, 2018

Uszkodzona ładowarka. Ewentualnie gdzieś przy wtyczce lub przy ładowarce przełamany przewód.
Rozkręć ładowarkę i bezpośrednio na płytce sprawdź napięcie.
!!!!!!!UWAGA 230V NIEBEZPIECZNE!!!!!!!!!!!!

wojtrz - Nie 19 Sie, 2018

Dzięki za odpowiedź i wskazówkę. Na płytce pomiary podobne. Ładowarka pójdzie na gwarancję w takim razie.
WojtekErnest - Nie 19 Sie, 2018

Jesli ladowarka byla otwierana, zmieniano napięcie, byla zerwana papierowa plomba, to chyba naprawa gwarancyjna moze być wątpliwa ?
wojtrz - Pon 20 Sie, 2018

Ładowarka była otwierana w celu pomiaru napięcia na płytce i o tym mam zamiar poinformować sprzedawcę, mimo, że plomby na obudowie nie było. O tym czy ewentualna naprawa zostanie wykonana na gwarancji niech zdecyduje sprzedający.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group