To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Bateria wystarcza na coraz mniej

misiek998 - Czw 27 Wrz, 2018
Temat postu: Bateria wystarcza na coraz mniej
Witam, jak w tytule, mam tu temat na forum, ale tam zapewne nie dostał bym odpowiedzi. Posiadam pakiet baterii 14s8p wykonany przez przyjaciela atom-ka z forum i to był pakiet składany z nowych ogniw, niestety nie pamiętam modelu ale chyba to Panasonic PF 2900mA. Sterownik GT500 i silnik nine continent 10x6. Obecnie wygląda to tak, że w pełni naładowany rower na odkręconej manetce ma spadki o jakieś 5-6V i woltomierz wskazuje mi pozostałą energię ok. 40% zaraz po ruszeniu. Zasięg też mnie rozczarowuje, bo obecnie na tym pakiecie robię tak maksymalnie ok 20-50km zależnie od stylu jazdy i rozłączenie baterii trwa dużo szybciej niż kiedyś, bo ma straszne spadki napięcia.

Rower ma rok, i niecałe 8 tys km przebiegu, pomijam już fakt, że wiecznie coś się zużywa. Moje pytanie czy taki pakiet jest jeszcze do uratowania i wymiany może wymagać kilka ogniw, czy raczej liczyć się już ze stratami i kosztem nowego pakietu. Na pewno chciałbym zlecić komuś naprawę, bo sam nie czuję się na siłach.
Pakiet ładuje się do 58.6V i po jakimś dniu stania zostaje mu 58.3V. Poniżej 58 samo raczej nie spada. Ładuję rower po każdej jeździe.
Jeszcze wspomnę, że skrzynkę mam bardzo szczelną i nigdy w środku nie widziałem wody.

WojtekErnest - Pią 28 Wrz, 2018

Mozliwe ze jest rozbalansowany, czyli są różne napiecie na segmentach. Rozne, ktorych BMS nie moze wyrownac. Nie mozna oczywiscie wykluczyc ze fizycznie jest usterka, i wtedy konieczny jest serwis ktory moze uratowac całość.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group