To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Wrocław - BAFANG Kabel do programowania

piotrrs11 - Śro 10 Paź, 2018
Temat postu: Wrocław - BAFANG Kabel do programowania
Cześć!

Jest może ktoś z Wrocka kto ma kabel do programowania bafanga?
Nie opłaca się kupować do jednego użycia


Edit: ostatecznie będzie trzeba pójść w tym kierunku: :twisted:


Pozdr.
Piotr

wibi - Czw 11 Paź, 2018

Wyjątkową "prowizorkę" pokazałeś na fotce.Tak jest niebezpiecznie robić gdyż we wtyczce masz napięcie baterii i najdrobniejsze zwarcie albo uwali sterownik albo port USB kompa.Żadnych "krokodylków" itp., przewody powinny być zakończone pewnymi (w sensie elektrycznym) złączami.Ja do tego użyłem "pinów" z podstawki pod układy scalone DIL nazywanej "precyzyjną", które wydłubałem z plastykowej podstawki i lekko opiłowałem maleńki "rant" na tym pinie a po przylutowaniu kabelków zabezpieczyłem termokurczem każdy wtyk.Aby złącze było stabilne, całą tą wiązkę (po wsadzeniu w gniazdo) skleiłem "Pattexem" (taka masa dwuskładnikowa mieszana i rozgniatana ręcznie) owijając wystające z wtyczki włożone tam kabelki.Masa po dwóch godzinach się utwardziła i powstał styk na którym mazakiem naniosłem strzałkę aby pokrywała się ze strzałką na gniazdku.Całość idealnie pasuje i nie ma problemów ze zwarciem względnie przypadkowym "pomyleniu" kabelków przy następnym programowaniu.
wibi - Pon 15 Paź, 2018

Ponieważ wyżej pisałem o kabelku do programowania Bafanga (8Fun itp.) to teraz zamieszczę zdjęcia z jego wykonania.i tak po kolei.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group