To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - BMS daje połowę napięcia (13S -> 27V)

legend - Nie 28 Paź, 2018
Temat postu: BMS daje połowę napięcia (13S -> 27V)
To jest chyba taki jak ten BMS: https://www.aliexpress.co...2920643311.html

Bateria jest naładowana 54.3V, wszystkie ogniwa około 4.2V.
BMS na wyjściu daje 27V zarówno na terminalu P- (obciążenie) jaki C- (ładowanie).

Po podłączeniu ładowarki nic specjalnego się nie dzieje (napięcie osiąga 54.6V na P- i C-, ładowarka wyświetla koniec ładowania).

Da się to "naprawić"?

Pozdrawiam,
Kamil

Mariusz_p - Nie 28 Paź, 2018

Najprościej będzie go wymienić.
Uszkodzona elektronika, albo nie dostaje sygnału z którejś celi i nie pozwala ani pobierać, ani ladowac - to typowe objawy.

wibi - Nie 28 Paź, 2018

Naprawić oczywiście da się ale...do tego potrzebna jest "niewielka" wiedza,odpowiednie narzędzia np.HotAir no i części na wymianę. W sumie jeśli sam nie masz wymienionych wyżej i zlecisz to komuś, to koszt może być wyższy niż wymiana na nowy.
WojtekErnest - Pon 29 Paź, 2018

Jest tak od początku czy stalo się to w czasie eksploatacji ?
Czy podłaczales go do sterownika czyli czy mial on juz male obciążenie ?
Nie mozna wykluczyc ze uszkodził sie podczas montażu, szczególnie wtyku balansujacego 13S.

legend - Pon 29 Paź, 2018

Najprawdopodobniej uszkodziłem go podczas montażu. Kiedyś działał. Teraz dorobiłem porządną obudowę i po złożeniu całości okazało się, że nie działa (podłączałem do sterownika).[/list]
WojtekErnest - Pon 29 Paź, 2018

Podłącz jeszcze raz do sterownika, włącz ładowarkę. Jesli 'nie zaskoczy' pełnym napięciem, to prawdopodobnie uszkodzony.
legend - Wto 30 Paź, 2018

Niestety nie udało się. Po podłączeniu do zasilacza silnik się kręci, ale raczej na zasilaniu z ładowarki (znikomy moment). Będę zakładał drugi BMS...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group