To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Problem z BMSem

Wilku - Czw 01 Lis, 2018
Temat postu: Problem z BMSem
Witam,
w zeszłym roku złożyłem sobie Falcona 6k7W zgodnie z opisem Tasa na Blogu.Wszystko ok, aż tu dzisiaj przytrzasnąłem i poprzecinałem kabel USB do programowania Sabvotona (72080)rower zaczął się dziwnie zachowywać, ale naprawiłem i było ok do chwili doładowania akumulatora.
Rower naładowany w 75% wszystko działa i jeździ, ale nie ładuje.
Podpinam ładowarkę pod gniazdo ładowania i nic pali się zielona lampka sygnalizująca naładowanie i tyle. Ładowanie nie rusza. Miał ktoś taki problem? Zawiesiłem BMSa, czy coś?
Rower stał kilka tygodni nie używany. Pakiet 20s16p, ładowarka 6A.

Pozdrawiam

wibi - Czw 01 Lis, 2018

Nie wiem jaki to BMS ale zachowanie wskazuje na brak połączenia ładowarki (uszkodzony kabel ładujący baterii lub zablokowany BMS np.przerwa kabelka balansera?) z baterią.Najlepiej spróbuj wyjąć baterię ,sprawdzić napięcia na złączu balansera ,sprawdzić BMS czy coś nie padło.Może masz też bezpiecznik w obwodzie ładowania,sprawdź.
A może ładowarka?

Wilku - Pią 02 Lis, 2018

Działa, nie wiem co było nie tak ale już działa.
BMS BMS 4-20s LiPo/LiIon - 100A/10A (https://nexun.pl/shop/pl/bmsy/207-bms-4-20s-lipoliion-100a10a.html) Rozpiąłem wszystkie wtyki z BMSa przemierzyłem i wszystko wyglądało ok, więc spiąłem z powrotem ten makaron i upchałem w skrzynce. W którymś momencie padł też bezpiecznik w ładowarce, bo musiałem go wymienić choć działał na początku, pierwsze co sprawdziłem to bezpiecznik i napięcie na ładowarce.
Tak więc nie wiem co i jak ale już działa. Dziękuję za pomoc, ta wzmianka o bezpieczniku mnie naprowadziła, aby raz jeszcze sprawdzić ładowarkę po rozbebeszeniu Falcona:)

Ostatecznie przynajmniej zarejestrowałem się na Forum, bo swojego czasu nie jedną noc tu spędziłem przewijając kolejne wątki, ale nigdy nie miąłem potrzeby interakcji.

leszcz - Pią 02 Lis, 2018

Pokaż to cudo :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group