To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Małe bidony?

hungalabunga - Pią 16 Lis, 2018
Temat postu: Małe bidony?
Mam rowerek dameczkie ... z małym trójkątem.
Żonie nie chce się jeździć rowerem do pracy bo daleko ... to mam pomysł jak jej temat ułatwić :)

W załączniku jak rower wygląda z załadowanym zwykłym bidonem na wodę (Kross Evado 3.0)

Zwykły bidon hailonga odpada bo za duży (ani na dolną ani na górną ramę), zabudowanie trójkąta odpada.

Czy ktoś miał styczność z takimi mniejszymi bidonami albo podobnymi? Na górną ramę byłoby idealnie przymocować (bo w trójkąt i tak nie wejdzie)

https://mocnerowery.pl/bateria-bidonowa-dlg-36v-12ah.html

leszcz - Pią 16 Lis, 2018

Cytat:
zabudowanie trójkąta odpada


Dlaczego?

hungalabunga - Pią 16 Lis, 2018

Bo takie są warunki elektryfikacji ;)
Pojazd będzie stał w piwnicy, do domu tylko bidon do ładowania.

Mariusz_p - Pią 16 Lis, 2018

Bidon jak bidon. Rozbierałem takich kilka. Ogniwa są pionowo w pakietach. Musisz mieć dedykowanego BMS-a, bo coś innego ciężko tam będzie wsadzić. Pojemność i prąd ograniczone. Wchodzą 4 ogniwa w sekcję jeżeli mnie pamięć nie myli. Mniejsze, lżejsze. Chyba to czego szukasz. Do sterownika około 15A będzie jak znalazł. Kobiecie rakieta nie potrzebna :)
borsuk - Pią 16 Lis, 2018
Temat postu: Re: Małe bidony?
hungalabunga napisał/a:

Czy ktoś miał styczność z takimi mniejszymi bidonami albo podobnymi? Na górną ramę byłoby idealnie przymocować (bo w trójkąt i tak nie wejdzie)

https://mocnerowery.pl/bateria-bidonowa-dlg-36v-12ah.html


Taki bidon jest tylko pozornie mniejszy od Hailonga. Mały Hailong ma wymiary 361x90x92, a ten bidon 330 x 100 na 105 (wysokość). Pojemność Hailonga 52 ogniwa , a tego 40. Używałem krótko i szybko się pozbyłem.

leszcz - Pią 16 Lis, 2018

To może otwieraną skrzynkę z wyciąganym aku
WojtekErnest - Sob 17 Lis, 2018

Dlatego praktyczniejsze są płaskie aku na bagażniku.Brak problemów z mocowaniem i wysuwaniem że stacji dokującej.
Arbiter - Sob 17 Lis, 2018

tylko rozkład masy gorszy gdy akumulator nad tylnym kołem
WojtekErnest - Nie 18 Lis, 2018

To dyskusujne, gdy mówimy o rowerze miejskim i ciężarze ogniw 4 kg. Takie rozwiazania dominują w konstrukcjach fabrycznych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group