To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - analogowe czujniki hamowania

szkuba - Nie 25 Lis, 2018
Temat postu: analogowe czujniki hamowania
Szukam czujników hamowania do klamek hydraulicznych które sa w stanie zwrócić stopien wychylenia klamki w postaci napięcia ewentualnie rezystancji. Wiem że można używać drugiej manetki ale wolałbym aby działało to samo bez dodatkowych dźwigni pokręteł do regulowania.
Inc0 - Nie 25 Lis, 2018

..koledzy falkonowcy zdaje sie stosują do tego manetke bo jakby nie patrzec regen ma wiecej siły niz hebel hydrauliczny na tylnym kole a przy najmniej takie ja mam wrażenia z jego stosowania
madejp - Pon 26 Lis, 2018

szkuba, można by spróbować z hallem analogowym (taki jak jest w manetkach), ale może być zabawa z kalibracją tego.
noel841106 - Wto 27 Lis, 2018

Jak masz hamulce hydrauliczne to można założyć czujnik ciśnienia z wyjściem analogowym np 0-10V ale co później z tym sygnałem zrobić? Masz taki sterownik, który na podstawie sygnału wejściowego reguluje siłę regena?
szkuba - Czw 29 Lis, 2018

Sterownik jest barmala X2. na wejściu przyjmuje czujników hamowania przyjmuje 0...5V i wtedy zadaje proporcjonalnie regen.
noel841106 napisał/a:
można założyć czujnik ciśnienia z wyjściem analogowym np 0-10V
a gdzie coś takiego dostać?
noel841106 - Czw 29 Lis, 2018

W sklepach z automatyką na przykład. Na alliexpress czy allegro tego nie brakuje, tylko jak ty to podłączysz? Trzeba trójnik zrobić i założyć na przewód


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group