To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hulajnoga elektryczna - Xiaomi m365

Frodo - Pon 26 Lis, 2018
Temat postu: Xiaomi m365
Cześć,
Po przejechaniu ok 800km hulajnoga pewnego dnia postanowiła się nie włączyć.
Nie reagowała zarówno na przycisk start jak i podłączenie ładowarki nie wskazywało ładowania.

Po rozkręceniu hulajnogi i podpowiedzi od wujka google okazało się że blaszki łączące poszczególne ogniwa po prostu popękały. Naprawa bardzo łatwa i przyjemna tj. lutownica i chwila cierpliwości, ale należy pamiętać że po podłączeniu naprawionej baterii należy nacisnąć przycisk reset.

W razie gdyby ktoś miał podobny kłopot mogę pomóc.

Arbiter - Czw 07 Mar, 2019

dzieki za info. Post przenoszę do nowego działu - hulajnogi elektryczne
Roswell - Czw 04 Kwi, 2019

A wymieniał już ktoś bezpieczniki?
kacper90 - Pią 20 Wrz, 2019

Podpinając się pod temat spytam jak wygląda sprawa z amortyzatorami w tej hulajnodze?
Mam po drodze do pracy nierówny chodnik i trochę dziur i nie wiem czy to będzie jakoś mocno przeszkadzać podczas jazdy, albo czy może zmniejszyć wydajność hulajnogi.

Inc0 - Pią 20 Wrz, 2019

a autopsji : ta hulajnoga m365 i jej "klony" nie maja żadnej amortyzacji poza pompowanymi kołami 8,5" które słabo sobie radza z dziurami ale przyzwoicie na kosce brukowej to jest klasyczne wielkomiejskie wozidło chodnikowe żaden z niej "cross"
kacper90 - Pon 21 Paź, 2019

Możesz polecić jakąś z lepszymi amortyzatorami?
TriMe - Nie 27 Paź, 2019

Frodo napisał/a:
okazało się że blaszki łączące poszczególne ogniwa po prostu popękały

A nie miałeś przypadkiem opon pełnych zamontowanych? Przy pełnych to się zdarza często.

kacper90 napisał/a:
Możesz polecić jakąś z lepszymi amortyzatorami?


M365 z 10 calowymi oponami bardzo przyjemnie wytłumia dziury, na pewno lepiej niż lichej jakości amortyzator z Ninbota ES4. Trochę droższa, ale za to z dobrą konstrukcją i przyzwoitą amortyzacją jest RUIMA mini 4 pro, ale ciężko o nią z Polskiej dystrybucji.

Barba - Nie 03 Lis, 2019

Trochę stary temat żeś wykopał :roll:
Blaszki niklowe bateryjki w hulajnodze z oponami pompowanymi też pękają. Niestety koszyk/holder na ogniwa nie jest wystarczająco sztywny a przykręcony do podestu po 2 stronach potrafi klekotać na nierównościach. Można zamontować grubą i sztywną pokrywę, można pakiet na silikon akwarystyczny przykleić dodatkowo do podestu, dodać mostki z przewodu do złączy balansera itd. Opon 10” dobrej jakości i pasujących do M365 jeszcze nie widziałem. Deli tire i „Wandy” to do wózków dziecięcych zaprojektowane są. Poza tym większe opony mają wpływ na kąt wyprzedzenia koła i jak dla mnie nie do przyjęcia efekt pogłębiania zakrętu.

Ruiny nie polecam ze względu na gorszą jakość wykonania od m365.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group