To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Czy smarować przekładnie planetarna

Michał1986 - Sob 15 Gru, 2018
Temat postu: Czy smarować przekładnie planetarna
Dzień dobry Koledzy, odkrecilem dziś silnik po sezonie celem zobaczenia czy trzeba przesmarowac przekładnie. Czy możecie mi doradzić czy taka ilość smaru która tam jest jest wystraczajaca ?nie wszystkie ząbki tej przekładni są posmarowane.Chcualem jeszcze zapytać jaki tam jest rodzaj smaru , bo wydaje mi się że on jest i do lozysk tych zębatek i do samych zębatek. Nie wiem czy jest to jakiś grafitowy ? No i ostatnie pytanie jakimi smakami wy smarujecie swoje przekładnie w silnikach .Pozdrawiam.
Michał1986 - Sob 15 Gru, 2018

Oto przekladnia
Inc0 - Sob 15 Gru, 2018

Smar grafitowany raczej nie stosuje sie do smarowania przekładni zębatych wiec obstawiam że albo oryginalny smar jest tak zasyfiony ze jest czarny albo ktoś faktycznie posmarował przekładnię tym co miał pod ręką.
Michał1986 - Sob 15 Gru, 2018

A jaki smar w takim razie zastosować?
wibi - Nie 16 Gru, 2018

Ten smar który widać na zdjęciu wygląda tragicznie, czyżby fabryka takim smarowała? Ponieważ współpracuje ze sobą plastyk i metal to może lepszy jest silikonowy z dodatkiem PTFE oznaczony Pulsar AS-4T i sprzedawany w tubkach po 20ml.
Michał1986 - Nie 16 Gru, 2018

A czy taki smar do przegubow czarny febi by się nadal?
WojtekErnest - Nie 16 Gru, 2018

W fabrycznych silnikach sporykamy smar bialy i niebieski. I chyba nie wiemy jaki zamiennik jest im najbliższy. Poniewaz to dotyczy elementów z tworzywa i jednoczesnie metalu, to odradza się smary której reaguja z tworzywem czyli pochodnych ropy naftowej.
Michał1986 - Nie 16 Gru, 2018

Gdzieś na Youtube widziałem jak ktoś używał smaru mobilgrease 28taki czerwony, ale on jest drogi .
piwko7 - Pon 17 Gru, 2018

Ktos wrzucał na forum ze smarował przekładnie smarem molibdenowym, i chyba jest cąłkiem niezły do tego. Chociaż wspominał że jest nieco "rzadki"
kamaro50 - Pon 02 Wrz, 2019

Smary wysokotemperaturowe są bardzo dobre do przekładni zębatych, przynajmniej tak słyszałem.
SST-90 - Nie 14 Cze, 2020

Gdzieś wyczytałem , że Molykote PG-21 jest super , ale sprzedają go tylko w dużych i drogich opakowaniach .

Coś się zmieniło od ostatniego czasu? Zna ktoś dobry i niedrogi smar do przekładni planetarnych?

oper11 - Czw 03 Wrz, 2020

SST-90 napisał/a:
Gdzieś wyczytałem , że Molykote PG-21 jest super , ale sprzedają go tylko w dużych i drogich opakowaniach .

Coś się zmieniło od ostatniego czasu? Zna ktoś dobry i niedrogi smar do przekładni planetarnych?

Do przekładni planetarnych TYLKO smar syntetyczny bo on nie wchodzi w reakcję z tworzywami sztucznymi.Tryby w przekładni są z poliamidu a w miarę tani smar syntetyczny jest w tubkach ok.100gr. dostępny w C......ramie po ok.30zł Do nasmarowania wystarczy odrobina po wierzchu zębów bo nadmiar i tak zostanie wyciśnięty na boki i już nie będzie brał udziału w smarowaniu.

inforobert - Nie 18 Paź, 2020
Temat postu: Re: Czy smarować przekładnie planetarna
Michał1986 napisał/a:
Chcualem jeszcze zapytać jaki tam jest rodzaj smaru , bo wydaje mi się że on jest i do lozysk tych zębatek i do samych zębatek. Nie wiem czy jest to jakiś grafitowy ? No i ostatnie pytanie jakimi smakami wy smarujecie swoje przekładnie w silnikach .Pozdrawiam.


Do przekładni planetarnej dobry jest smar EP-1 Vecolit



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group