To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Czy dajecie bezpieczniki na każde ogniwo w baterii czy..

florek - Pią 11 Sty, 2019
Temat postu: Czy dajecie bezpieczniki na każde ogniwo w baterii czy..
... czy tylko na pakiet, czy może wcale? jest sens myśleć o bezpiecznikach przy budowie baterii?
krzychu666 - Pią 11 Sty, 2019

może kolega włączy myślenie
Arbiter - Pią 11 Sty, 2019

Krzychu jakby kolega wiedział to by nie pytał. Myślę ze warto większym zaufaniem obdarzać forumowiczów i nie odpowiadać w ten sposób (bo taka odpowiedź nic nie wnosi).

Jeśli chodzi o pytanie to na każde ogniwo się ich nie daje bo ogniwa sa zgrzewane ze soba wprost tasma

WojtekErnest - Pią 11 Sty, 2019

Arbiter napisał/a:
Krzychu jakby kolega wiedział to by nie pytał. Myślę ze warto większym zaufaniem obdarzać forumowiczów i nie odpowiadać w ten sposób (bo taka odpowiedź nic nie wnosi).

Jeśli chodzi o pytanie to na każde ogniwo się ich nie daje bo ogniwa sa zgrzewane ze soba wprost tasma

Czasem daje się bezpieczniki szklane na kazdym plusie ogniwa.

WojtekErnest - Pią 11 Sty, 2019

A przy silniejszych pakietach gdzie jest gruba szyna prądowa, rolę bezpiecznika pełni cienkie doprowadzenie.
Malibu - Wto 12 Lut, 2019

Też już ostatnio kilka razy widziałem taki sposób łączenia, ale czy warto?
https://www.youtube.com/watch?v=8Xv8B93EoH0

dede19adi - Śro 13 Lut, 2019

Czy warto dla bezpieczeństwa a maja samochody tesla na każde ogniwo bezpiecznik a jest tam 444sztuk ogniw jednym pakiecie co ma 24V a pakietów chyba okolicach 12 więc 5328 sztuk ogniw i bezpieczników.
Ale przy rowerach nie stosują bo mniejsze ryzyko awarii jest niż samochodzie.

WojtekErnest - Pią 15 Lut, 2019

W Tesli jest tak :


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group