To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Budowa pierwszego ebika - Carrera Banshee

plipa - Sob 02 Lut, 2019
Temat postu: Budowa pierwszego ebika - Carrera Banshee
Witam wszystkich,
Zaczynam, może jeszcze nie budowę ale plany do stworzenia elektryka.

Baza to Carrera Banshee (już jest):


Plan na ebike to głównie urządzenie do przemieszczania się w mieście, czasami ścieżki gruntowe. Raczej nie będzie służ do pokonywania górek. Do tego mam inny sprzęt:


Myślałem o:
Silnik: Mxus 10x6
Sterownik: GT 1500W lub Sabvoton ML45(7245) lub KT60SVPRCK-JLS02, 60V, 45A (sinus)
Zasilanie: 48V lub 60V (w skrzynce)

Teraz moje pytania (jw):
Jaki sterownik będzie się lepiej sprawował, a w związku z tym jakie będzie lepsze zasilanie 48 czy 60?

Będę w miarę możliwości informował o postępie prac. Również z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi. (oczywiście czytam, oglądam, uczę się, ale czasami naprawdę ciężko dotrzeć czy też przedrzeć się przez ogrom postów. czasami również mam problem ze zrozumieniem dość szczegółowych i technicznych tematów - jest to dla mnie coś nowego)

Jeszcze raz z góry dzięki

krzychu666 - Nie 03 Lut, 2019

robiłem zestaw na mxus 10x6 i KT60SVPRCK-JLS02, 60V, 45A (sinus) bardzo dobrze to chodziło :lol: dobrze przyspieszał a Vmax ok.65km/h
plipa - Nie 03 Lut, 2019

Zatem pytanie dodatkowe:
Do sterownika KT będzie potrzebny LCD przez który zaprogramuje sterownik. Czy jest jakaś opcja żeby to obejść? Chciałbym zachować minimalizm. Ewentualnie czy ten Sabvoton ML45 jest programowalny z kompa? na stronie Nexus.pl jest info że nie, ale na stronie producenta że jest taka opcja.

Zastanawiam się też nad opcja watomierza od Michała.

leszcz - Nie 03 Lut, 2019

Jak minimalizm to bez lcd. Ster + manetka i tyle
plipa - Nie 03 Lut, 2019

Szczerze mówiąc to jestem zainteresowany tym Sabvotonem. Bardzo mało jest o nim informacji od użytwoników.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group